امروز: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۱۹:۴۶

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ورود ۸۸ دستگاه لکوموتیو و واگن به شبکه ریلی کشور

مراسم دومین مرحله بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی در سال جهش تولید امروز «سه شنبه» در ساختمان مرکزی راه آهن جمهوری اسلامی ایران و با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران درحال برگزاری است.

دهم اردیبهشت ماه نیز مراسم اولین مرحله از بهره برداری از ناوگان جدید ریلی برگزار و ۵۶ دستگاه جدید تولید داخل به شبکه ریلی کشور وارد شد.

در این مراسم از ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی جدید شامل «لکوموتیو، واگن باری و مسافری» رونمایی شد.

چهار شرکت سازنده داخلی از جمله «مپنا لکوموتیو» و «واگن پارس» به ارزش بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان در ساخت این واگن ها سرمایه‌گذاری کرده‌ بودند.

در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده ۱۰۰ درصد این ناوگان ریلی در فروردین امسال در شرکت‌های داخلی تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

بنابر آمار منتشر شده از سوی شرکت راه آهن، در فروردین ماه امسال در مجموع ۵۰ دستگاه واگن باری، ۲ دستگاه واگن مسافری، ۲ دستگاه لکوموتیو در ۴ شرکت داخلی تولید شد و ۲ دستگاه لکوموتیو نیز پس از بازسازی کامل وارد شبکه ریلی کشور شدند.

برنامه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزایش حمل بار و مسافر در شبکه ریلی کشور است، تا نیمه اردیبشهت امسال ۵.۱ میلیون تن بار با شبکه ریلی در کشور جابجا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد در تناژ و ۱۶ درصد در تن کیلومتر افزایش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *