امروز: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت: ۰۹:۱۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

پتروشیمی اسلام‌آبادغرب یکی از یادگارهای ارزشمند دولت تدبیر و امید است

پتروشیمی اسلام‌آبادغرب یکی از یادگارهای ارزشمند دولت تدبیر و امید است

هوشنگ بازوند روز شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی شهرستان‌ اسلام‌آبادغرب که با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر نفت برگزار شد گفت: راه‌اندازی این پروژه عیدی بزرگی به این استان و مردم غیور شهرستان اسلام‌آبادغرب محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: آقای زنگنه وزیر نفت از همان روزهای ابتدایی زلزله سال ۹۶ در کرمانشاه حضور داشت و در کارهای عمرانی، سالن‌های ورزشی، جاده‌سازی در مناطق مرزی و رفع مشکلات مناطق حاشیه‌نشین کرمانشاه نقش بسزایی ایفا کرد.

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه اظهار داشت: شاه‌بیت خدمات وزیر نفت این است که ما در سال ۹۲ فقط ۲۰۹ روستای گازدار داشتیم اما اکنون ۱۳۸۰ روستای ما از نعمت گاز برخوردار هستند و همچنین در این مدت به هزار و ۲۵۰ واحد صنعتی هم گازرسانی شده است.

به گزارش ایرنا، در گام نخست ۸۰ هکتار زمین برای انجام این پروژه در منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب خریداری شده است؛ میزان سرمایه گذاری این طرح با ارز ۴۲۰۰ تومانی حدود هفت هزار میلیارد تومان و با نرخ ارز آزاد حدود ۲۲ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که زمینه ساز یک تحول اقتصادی در منطقه خواهد بود.

عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام‌آبادغرب به عنوان چهارمین پتروشیمی استان کرمانشاه روز شنبه (۱۸ بهمن) با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری، وزیر نفت و استاندار کرمانشاه آغاز شد.

معاون اول رییس جمهوری روز شنبه به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و پیگیری طرح‌های در دست اجرای استان کرمانشاه به این استان سفر کرد؛ جهانگیری در بدو ورود به استان به اسلام آبادغرب رفت و پس از افتتاح بیمارستان ۱۲۶ تخت خوابی امام خمینی (ره) ‌در این شهرستان عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام‌آبادغرب را به عنوان چهارمین پتروشیمی استان کرمانشاه آغاز کرد.

بخوانید  مصرف روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور

بازدید از پارک فناوری کرمانشاه، دیدار با نخبگان، هنرمندان، فعالان اقتصادی و نمایندگان تشکل‌های مدنی و حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌های معاون اول رییس جمهوری در این سفر است.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار