امروز: ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت: ۰۴:۲۰

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

پیش بینی افزایش ۱۰ درصدی تولید برگ سبز چای در سال جاری

پیش بینی افزایش ۱۰ درصدی تولید برگ سبز چای در سال جاری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز با اشاره به آغاز برداشت چای و خرید تضمینی آن از ۲۰ روز گذشته، پیش بینی کرد: امسال ۱۳۰ تا ۱۳۵ هزار تن برگ سبز چای برداشت شود و میزان تولید این محصول نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یابد.

وی گفت: افزایش ۱۰ درصدی تولید امسال نسبت به سال گذشته به دلیل اجرای عملیات به زراعی باغات و حمایت‌های دولت از صنعت چای طی چند سال اخیر بوده که منجر به حضور مؤثر باغداران در باغات چای شده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۴۳ هزار و ۹۶۸ تن برگ سبز چای خریداری شده که ۹۵ درصد آن درجه یک است، گفت: ارزش خرید برگ سبز چای تاکنون ۱۹۹.۴ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: میزان تولید چای خشک نیز تاکنون ۹ هزار و ۸۹۳ تن بوده است.

جهانساز با اشاره به سال جهش تولید گفت: در سال جاری تسهیلات ارزان قیمت از طریق صندوق تخصصی چای بدون محدودیت پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان چای کشور ادامه داد: این تسهیلات برای فعالیت‌های به‌زراعی، مکانیزاسیون، به‌سازی کارخانجات و سرمایه در گردش آنها پیش‌بینی شده است.

جهانساز بابیان اینکه سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ۴ درصد و بازپرداخت چهارساله پرداخت شده است، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات در سال گذشته ۳۰۰ درصد نسبت به سال‌های ماقبل آن رشد داشته است.

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *