امروز: ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۰۲:۴۷

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چابهار، میزبان دومین کشتی گندم هند به افغانستان

چابهار، میزبان دومین کشتی گندم هند به افغانستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، بهروز آقایی، با اعلام این خبر گفت: مطابق برنامه انجام شده، سری جدید کمک‌های انسان دوستانه در قالب محموله ۷۵ هزار تنی گندمی دولت هند به مردم افغانستان، از طریق بندر چابهار وارد این بندر اقیانوسی شد.

وی با بیان اینکه بخش نخست این محموله در قالب ۲۰۳ کانتینر به وزن ۵ هزار تن، ۲۷ فروردین از طریق بندر چابهار وارد و به طور کامل طی ۱۲ روز به افغانستان ارسال شد، گفت: روز گذشته کشتی حامل دومین بخش از این کمک‌ها در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد. این محموله با کشتی کاشان حامل ۴۳۵ کانتینر ۲۰ فوت به وزن ۱۰ هزار تن، وارد این بندر شد.

به گفته این مقام مسؤول، این محموله پس از انجام تشریفات گمرکی بصورت حمل یکسره از کشتی به کامیون و از طریق مرز میلک – زرنج به ولایات هرات، قندهار، بغلان، کابل و بلخ منتقل می‌شود. نقش بندر چابهار تغییر کرده و دیگر یک بندر سنتی نیست، بلکه با افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری و تکمیل تجهیزات راهبردی به بندری چند منظوره در کلاس جهانی تبدیل شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار با برداشتن گام‌های عملی و نقش آفرینی ملی و بین المللی و همچنین توسعه زیرساختی و تجهیزاتی، علاوه بر عدم محدودیت در تخلیه و بارگیری هر نوع کالا قابلیت پذیرش کشتی‌های اقیانوس پیما را نیز دارد.

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید  سهم ۱۳ میلیون دلاری گیاهان دارویی در صادرات استان اصفهان
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار