امروز: ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۰۲:۳۲

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یگان حفاظت از منابع آبزیان باید تقویت شود

یگان حفاظت از منابع آبزیان باید تقویت شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید پرویز محبی نوذر افزود: بخشی از منابع دریا مانند میگو به لحاظ خصوصیت زیستی در کف دریا زندگی می‌کنند و برای صید آن‌ها حتماً باید از کشتی‌های ترال استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برای ترال‌های مجاز، همه کنترل‌های لازم را بر روی ابزار و شیوه‌های صید و موقعیت جغرافیایی فعالیت آن‌ها داریم، اما مشکل ما با آن بخش‌هایی است که بدون مقررات، این کار را انجام می‌دهند.

محبی نوذر با اشاره به اینکه همه این شناورهای غیر مجاز، ایرانی هستند، گفت: بخشی از شناورهای خارجی در صیدگاه‌های ما حضور دارند، اما روش آنها، ترال نیست.

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت از منابع آبزیان بر اساس قوانین، متولی برخورد با صیدهای غیر مجاز است، افزود: متأسفانه توان نظارتی ما کافی نیست و نمی‌توانیم بر همه گسترده دریا نظارت کنیم.

مجتبی نوذر اضافه کرد: ورود دستگاه‌های قضائی برای برخورد با صیادی‌های غیر مجاز خبر خوبی است و از آن استقبال می‌کنیم و موجب کاهش صیدهای غیر مجاز می‌شود.

وی با بیان اینکه از نظر نیروی انسانی و تجهیزات در حداقل هستیم، افزود: از کمک نهادهای دیگر در چارچوب قوانین استقبال می‌کنیم.

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید  سهم ۱۳ میلیون دلاری گیاهان دارویی در صادرات استان اصفهان
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار