امروز: ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۰۳:۱۶

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۱۰۲ مخزن آبرسانی اضطراری در تهران به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش روز یکشنبه شرکت آب و فاضلاب استان تهران، محمدرضا احمدنسب در این باره اظهار داشت: بر اساس اجرای طرح آب‌رسانی اضطراری شهر تهران تا افق طرح ۱۴۰۳ متعهد هستیم در ۳۷۴ نقطه از شهر تهران این مخازن ساخته شود.

وی ادامه داد: سال گذشته در هر یک از شرکت‌های شش‌گانه آب و فاضلاب شهر تهران، پنج نقطه برای مخازن آب‌رسانی اضطراری جانمایی شد و ساخت آن بر اساس بودجه سنواتی در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر این پروژه‌ها در هر یک از مناطق در حال اجراست.

احمدنسب ضمن اشاره به آنکه در حال حاضر تمامی بخش‌های فنی شرکت آب و فاضلاب استان تهران با هم‌افزایی بالا در حال اجرای این پروژه و رفع چالش‌های آن هستند افزود: ۷۲ مخزن آب‌رسانی اضطراری دیگر نیز در نقاط مختلف شهر تهران تا پایان سال ساخته خواهد شد.

وی یادآور شد: از دیگر اقدامات مهم آبفای استان تهران تجهیز مخازن بتنی ذخیره آب شرب به دریچه قطع و وصل خودکار است که تاکنون روی دو مخزن مسگرآباد و شماره ۱۰ این تجهیزات نصب شده است و تا پایان سال روی ۳۰ مخزن دیگر نیز نصب خواهد شد.

وی توضیح داد: نصب این تجهیزات روی مخازن بتنی این امکان فراهم را می‌سازد تا هنگام وقوع زلزله جریان آب به صورت خودکار قطع شود.

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: با در مدار بهره‌برداری قرارگرفتن ۳۷۴ مخزن آب‌رسانی اضطراری، تجهیز ۱۲۰ مخزن توزیع آب بتنی و ۱۵۰ حلقه چاه آب شرب، در مجموع حدود ۶۵۰ پایگاه مخازن آب‌رسانی برای شرایط اضطراری در استان تهران با نگاه توزیع عادلانه در افق طرح خواهیم داشت.

بخوانید
افزایش دو برابری تولید روزانه شکر در شرکت توسعه نیشکر

احمدنسب با اشاره به این‌که ۵۰ درصد تاسیسات آب شهر تهران از ابتدا در برابر زلزله مقاوم هستند افزود: ۲۵ درصد دیگر تاسیسات مقاوم شده‌اند و ۲۵ درصد دیگر نیز در دست مقاوم‌سازی است.

به گفته قائم‌مقام آب و فاضلاب استان تهران از ابتدای سال ۹۳ تاکنون روی تمامی مطالعات آبفای استان تهران تحلیل لرزه‌ای انجام شده است و تمامی سازه‌ها و تاسیسات این شرکت مطابق استاندارد و مقاوم در برابر زلزله ساخته شده است.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار