امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:35

۱۴۶۴ تومان عوارض واردات سموم در بودجه ۱۴۰۲

۱۴۶۴ تومان عوارض واردات سموم در بودجه ۱۴۰۲

به گزارش خبرنگار مهر، جدول شماره ۱۶ بودجه ۱۴۰۲ درباره تعرفه‌های درآمدهای موضوع جدول ۵ است. در این جدول ردیف درآمدی دولت از اخذ عوارض واردات میوه و سبزیجات است. درآمد حاصل از واردات برای هر کیلو انواع میوه و سبزیجات ۷۰۰ ریال (۷۰ تومان) بوده است.

درآمد حاصل از اخذ عوارض از واردات میوه و سبزیجات و سموم کشاورزی، غله، نشا نهال و پیازهای گل‌های زینتی، انواع چوب، انواع بذر پنبه، برنج، چای، کنجاله، لوبیا، کلزا، جو، ذرت و دانه‌های روغنی مشخص شده است. عوارض واردات هر لیتر / کیلوگرم سم آماده کشاورزی ۱۴.۶۴۰ ریال (۱۴۶۴ تومان) و سم فنی وارداتی ۷.۳۲۰ ریال (۷۳۲ تومان) برآورد شده است.

در حال حاضر ۸۳ درصد از سموم مورد نیاز بخش کشاورزی در داخل تولید و تأمین می‌شود، از این رو در راستا حمایت از محصولات داخلی عوارض و تعرفه واردات سموم خارجی بالا در نظر گرفته شده است.

درآمد حاصل از عوارض سایر محصول بدین شرح است: هر کیلو غلات، دانه‌های روغنی و کنجاله ۲۰۰ ریال (۲۰ تومان)، انواع چوب ۳۰۰ ریال (۳۰ تومان)، پنبه و انواع چای ۵۰۰ ریال (۵۰ تومان)، انواع بذور کاشتنی اعم از محصولات کشاورزی ۲۵۰ ریال (۲۵ تومان) و نیز هر کیلو انواع پیاز گل‌های قلمه و نهال ۲۰۰ ریال معادل ۲۰ تومان است.

بر اساس توضیحات سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری کشور برای حمایت از بخش دام و کشاورزی، تعرفه واردات نهاده‌های دامی و دانه‌های روغنی از ۴ به یک درصد کاهش یابد تا در ادامه بهای تمام شده محصولات نهایی نیز روند کاهشی داشته باشد.

در ادامه ردیف مربوطه جدول شماره ۱۶ در ارتباط با تعرفه درآمدهای موضوع جدول شماره ۵ بودجه ۱۴۰۲ می‌آید. اعداد در جدول به ریال است.


منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید