۳۵ هزار خانوار مازندرانی بسته معیشتی کرونایی دریافت کردند

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ، کامران اصغری در نشست شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ساری ارزش بسته معیشتی پرداختی به این خانوارها را بین ۲ تا ۶ میلیون ریال اعلام کرد و افزود : دولت برای ماه مبارک رمضان هم با هدف کمک بیشتر به این خانوارها ارزش بسته ها را تا دو برابر افزایش داد.
وی پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیون ریال قرض الحسنه به تمام یارانه بگیران را از دیگر کمک های دولتی به خانوارها در دوران کرونایی اعلام کرد و اظهار داشت : بر اساس برنامه ریزی ۱۳ کسب و کار آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا نیز از اول خرداد امسال تسهیلات ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون ریالی با سود ۱۲ درصدی با شرط حفظ اشتغال دریافت خواهند کرد.
دبیر شورای اشتغال و سرمایه گذاری مازندران در مورد پرداخت بیمه بیکاری به کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی در استان نیز گفت : حدود ۳۷ هزار کارگر تحت پوشش تامین اجتماعی در سامانه بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کردند.
اصغری اضافه کرد : در راستی آزمایی اولیه حدود ۳۰ هزار کارگر مشمول دریافت مستمری بیمه بیکاری شدند که فهرست این افراد برای پرداخت در اختیار اداره کل تامین اجتماعی استان قرار گرفته است.
وی پرداخت بیمه بیکاری به کارگران مشمول را منوط به تایید فهرست از سوی تامین اجتماعی براساس شرایط قانونی از جمله پرداخت تعرفه بیمه کاری از سوی کارفرمایان در زمان بیمه سپاری اعلام کرد.
پیش از این تامین اجتماعی مازندران اعلام کرده بود که پس از پالایش فهرست ، حدود سه هزار و ۵۰۰ کارگر مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند. با این وصف با گذشت حدود سه ماه از شیوع ویروس کرونا در استان و آغاز به کار سامانه ثبت نام بیمه بیکاری، تاکنون بیمه بیکاری هیچ یک از کارگران در سطح ملی و استانی واریز نشده است.
تامین اجتماعی دلیل تاخیر را عدم تامین مالی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کرد ولی چند روز پیش سازمان مدیریت بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا حدود یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای بیمه بیکاری به تامین اجتماعی اختصاص داد.

بخوانید
افزایش دو برابری تولید روزانه شکر در شرکت توسعه نیشکر

بر اساس آمارهای رسمی حدود ۸۰۰ هزار نفر در کشور برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند. ثبت نام از بیکاران کرونایی تا فردا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
ویروس کرونا سی ام بهمن ماه سال گذشته با شناسایی دو بیمار مبتلا در بایل در استان مازندران شیوع یافت و هم اکنون حدود ۳۵۰ بیمار مبتلا به این ویروس در سطح بیمارستان های دو دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران تحت درمان قرار دارند.
همچنین بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا ۲۹ اردیبهشت ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و آمار جان باختگان کرونا هم به هفت هزار و ۵۷ نفر رسید.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار