امروز: ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۱۵:۴۵

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۳ سایبان در حوزه دریاچه ارومیه امسال به صورت پایلوت احداث می‌شود

۳ سایبان در حوزه دریاچه ارومیه امسال به صورت پایلوت احداث می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حبیب رادفر در ویدئو کنفرانس مدیران معاونت باغبانی با مدیران استانی اظهار کرد: یکی از مشکلات ما در گلخانه‌های کوچک مقیاس بود که تخصیص اعتبار به سختی انجام می‌شد و در این زمینه بنیاد برکت، کمیته امداد امام خمینی (ره) و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تأمین اعتبار این گلخانه‌ها را بر عهده گرفتند.

وی افزود: کمیته امداد در حال حاضر از مددجویان خود شروع خواهد کرد، بنیاد برکت به صورت رایگان ساخت گلخانه‌ها را آغاز می‌کند و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری هم تأمین اعتبار این پروژه‌ها را بر عهده دارد.

رادفر با اشاره به این نکته که ۲ میلیون هکتار باغ در کشور داریم و سایبان‌ها می‌توانند تأثیر بسیار بالایی در باغبانی ایفا کنند، خاطرنشان کرد: در حوزه دریاچه ارومیه، سه سایبان در سه استان کردستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به صورت پایلوت احداث خواهد شد؛ همچنین پیش از این هم در سال ۹۸، ۱۳ سایبان به صورت پایلوت و به کمک سازمان تحقیقات در کل کشور راه اندازی شد.

وی افزود: از آنجایی که هزینه سایبان بسیار بالا است، در جلسه‌ای که با گمرک کشور داشتیم تعرفه واردات آن را تا ۵ درصد کاهش دادیم.

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور در رابطه با آموزش بخش خصوصی برای احداث گلخانه گفت: با یک شرکت هلندی برای آموزش بخش خصوصی به تفاهم رسیدیم.

وی تاکید کرد: باید کشور را بر اساس نوع اقلیم تقسیم بندی کنیم و بر این اساس محصول گلخانه به استان‌ها معرفی شوند.

بخوانید
تداوم کاهش تولید روغن نباتی با وجود گران‌فروشی

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار