امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:58

۳ طرح در حوزه دامپزشکی استان سمنان افتتاح شد

عرضه ۸۶۷ تن گوشت مرغ تولیدی در مهرستان به بازارهای مصرف

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمدرضا حسینی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت دهه فجر و به میزبانی دامپزشکی سمنان با بیان اینکه در این ایام سه پروژه حوزه دامپزشکی در استان افتتاح شده است، تاکید کرد: این طرح‌ها برای ۳۶۰ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه هفت واحد بسته‌بندی و قطعه‌بندی گوشت مرغ و گوشت قرمز در این استان فعال است، تاکید کرد: تمام این واحدها در دوران بعد از انقلاب اسلامی در استان ایجاد شده و توانسته‌اند خدمات خوبی را به جامعه از بابت تأمین غذا و سلامت ارائه کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه در این استان ۱۳ شرکت پخش داروهای دامی وجود دارد، بیان داشت: ۱۵ واحد تولید داروی دامی در استان فعالیت دارد و توانسته استان سمنان را به مثابه یکی از قطب‌های تولید داروی دامی کشور مطرح سازد.

حسینی با بیان اینکه بالغ بر ۴۰۰ نوع داروی دامی در استان سمنان ساخته می‌شود، گفت: ۱۲۵ واحد درمانی و خدماتی مانند درمانگاه و داروخانه دام در استان سمنان فعال است در حالی که در دوران قبل از انقلاب اسلامی حتی یک واحد هم در استان وجود نداشت.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید