نرخ مصوب لیمو ترش اعلام شد
نرخ مصوب لیمو ترش اعلام شد

میزان نوشت: پس از کشف ۱۲۰۰ تن لیموترش احتکاری با ورود دستگاه قضا، این محصول با قیمت مصوب در میادین سازمان میوه و تره بار عرضه می‌شود. شیوع کرونا در کشور موجب شد تا برخی افراد با سوءاستفاده از این بیماری اقدام به افزایش نرخ برخی از اقلام در بازار کنند. از جمله این محصولات […]

میزان نوشت: پس از کشف ۱۲۰۰ تن لیموترش احتکاری با ورود دستگاه قضا، این محصول با قیمت مصوب در میادین سازمان میوه و تره بار عرضه می‌شود.

شیوع کرونا در کشور موجب شد تا برخی افراد با سوءاستفاده از این بیماری اقدام به افزایش نرخ برخی از اقلام در بازار کنند.

از جمله این محصولات می‌توان از لیموترش نام برد که تا قبل از شیوع کرونا، هر کیلوگرم آن با قیمت ۵ هزار تومان عرضه می‌شد، اما با توصیه‌هایی که درباره این میوه برای مقابله با کرونا در فضای مجازی عنوان شد به یکباره قیمت هر کیلوگرم این محصول به ۳۶ هزار تومان رسید.

به گفته فعالان این حوزه دلالان با دپو عرضه قطره چکانی این محصول موجب افزایش بی سابقه قیمت شدند.

اکبر یاوری عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان پیشتر در این باره گفته بود، دلالان که در ماه‌های گذشته اقدام به انبار این محصولات کرده بودند با شیوع کرونا، این محصولات را به صورت قطره چکانی عرضه کردند به نوعی که عرضه روزانه ۲۰۰ تن لیموترش در تهران را به روزانه ۳۰ تن رساندند و این موضوع موجب افزایش قیمت به ۳۵ هزار تومان رسید.

2558979 681 - نرخ مصوب لیمو ترش اعلام شد

به گفته وی علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته اما، هیچ اراده‌ای برای برخورد با این افراد در مبدا وجود نداشت و موفق به کاهش قیمت نشدیم.

یاوری افزود: پس از اینکه از مداخله ارگان‌های متولی در مبدا برای مقابله با این موضوع نا امید شدیم اقدام به نامه نگاری با قوه قضائیه کردیم که تلاش این قوه منجر به کشف ۱۲۰۰ تن لیمو ترش شد.

در همین باره مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان در گفت‌وگو با میزان درباره عرضه لیموترش در میادین شهرداری اظهار کرد: محموله‌های لیموترش مستقیم به میادین اقماری سازمان میادین وارد می‌شود، بسیج اصناف، بازرسین اتحادیه، بازرسین سازمان میادین نظارت می‌کنند تا هرکیلوگرم با قیمت ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه و به دست مصرف کننده برسد.

وی افزود: روند ورود محموله‌های لیموترش به میادین شهرداری آغاز شده و مابقی نیز طی روزهای آینده وارد می شود.

۲۲۳۲۲۷