به گزارش عصر کشاورزی، غلامرضا شریعتی ظهر امروز در جریان بازید وزیر جهاد کشاورزی از بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: ذخایر ذرت و خوراک دام و طیور در استان خوزستان از طریق بندر امام خمینی (ره) به میزان قابل ملاحظه‌ای وجود دارد که بیش از دو میلیون تن موجود است.

وی افزود: یک سری ناهماهنگی‌های داخلی بین بخشی در دستگاه‌های اجرایی بود که در جلسات حل‌وفصل شده است و با حضور وزیر جهاد کشاورزی آخرین هماهنگی‌ها انجام خواهیم داد تا که این مشکلات رفع شود و این محمولات خارج شوند و در نقاط مختلف کشور توزیع کنیم. از این بابت مشکلات خاصی نخواهیم داشت و موجودی و میزان محمولات به اندازه کافی وجود دارد.

گام‌های بلند خوزستان برای ارتقای امنیت غذایی

استاندار خوزستان در ادامه به میزان تولیدات کشاورزی در استان خوزستان اشاره کرد و افزود: ما امیدوار هستیم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم، ۱۰۰ هزار تن کلزا، یک میلیون تن چغندر و جو و دیگر محصولات کشاورزی را خریداری کنیم و پیش‌بینی می‌کنیم که ۵.۵ تا ۶ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید کنیم و برای امنیت غذایی و امنیت اقتصادی کشور گام‌های بلندتری برداریم.

وی در پایان گفت: تلاش ما همچنان برای هماهنگی با وزارت‌های جهاد کشاورزی و نیرو برای برنامه‌ریزی کشت‌های تابستانه و تحقق ارتقای تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی کشور ادامه دارد.

بخوانید  مشکل کمبود نهاده‌های دامی کشور مرتفع می شود