سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت تا فردا (اول خرداد ماه) در پنج استان هشدار داد.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی آورده است: رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت، بعد ازظهر امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) برای شرق چهارمحال و بختیاری، نیمه شرقی اصفهان، غرب یزد، شمال شرق فارس و نیمه شمالی کرمان و فردا (اول خردادماه) برای نیمه شرقی فارس، مناطق دامنه ای در مرکز استان کرمان پیش‌بینی‌ می‌شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها، وقوع سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و دره‌ها و رخداد تگرگ و صاعقه دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به اجتناب از هرگونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از هرگونه فعالیت کوهنوردی، ممانعت از جابجایی عشایر کوچ‌رو، آمادگی دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها جهت اتخاذ تمهیدات لازم به‌منظور جلوگیری از خسارات احتمالی سیلاب، روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی و محافظت از دام‌ها در مراتع دامپروری توصیه می‌شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشداری دیگر در سطح نارنجی از افزایش ارتفاع موج خبرداد. بر این اساس از اواسط روز شنبه (۳ خردادماه) وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریای خزر آغاز می‌شود که متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین ۲ تا ۲.۵ متر را تا دوشنبه (۵ خردادماه) در پی دارد.

در این شرایط ممانعت از هرگونه تردد قایق‌های سبک و تفریحی و شنا کردن در دریا و ممانعت از انجام فعالیت‌های شیلاتی، محدود کردن انجام فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل توصیه می‌شود.

بخوانید  پیگیری تحقق دستور رئیس جمهوری/ عبور از بی‌آبی بایسته‌ای برای سیستان

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

انتهای پیام