امروز: ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۷:۲۶

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

از بارش پراکنده تا وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک طی دو روز آتی

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران همراه با وزش باد شدید موقت در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۹ خرداد) در استانهای زنجان، قزوین، البرز، مرکزی و شمال همدان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، بارش پراکنده همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از فردا تا روز پنج شنبه (۲۰ تا ۲۲ خرداد) به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال غرب کشور در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، دامنههای جنوبی البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، ارتفاعات تهران، شمال مرکزی، شمال همدان و غرب شواحل دریای خزر افزایش ابر همراه با رگبار باران، رعد وبرق و گاهی وزش باد شدید موقت رخ می دهد. روز جمعه (۲۳ خرداد) نیز این شرایط در استانهای واقع در شمال غرب برقرار است.

به گفته ضیاییان، طی امروز و فردا در جنوب سسیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی همراه با رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید انتظار می رود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که از امروز تا اواخر هفته برای نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید داریم تصریح کرد: وزش باد در زابل همراه با خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا همراه است. همچنین امروز در ساعات بعدازظهر در استانهای مرکزی، قم، سمنان، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و اصفهان وزش باد شدید همراه با احتمال گرد و خاک وجود دارد و از فردا تا اواخر هفته در بیشتر مناطق کشور روند افزایش نسبی دما رخ می دهد.

بخوانید  مدیرعامل تعاون روستایی: تغییر الگوی کشت تنها با بخشنامه محقق نمی‌شود

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ خرداد) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رعد وبرق با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۲۱ خرداد) نیز کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار