امروز: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۰۷:۵۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ورود مدیریت بحران به موضوع آتش‌سوزی جنگل‌ها

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از ورود این سازمان به موضوع آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌ها و مراتع کشور خبر داد.

محمدفرید لطیفی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آتش‌سوزی‌های اخیر در برخی از نقاط جنگلی کشور و مراتع، گفت: برابر قانون مدیریت بحران کشور سازمان جنگل‌ها و مراتع و نیز سازمان حفاظت از محیط‌زیست متولی هستند. سازمان حفاظت محیط‌زیست مسئولیت مناطق حفاظت‌شده را بر عهده دارد و برای دیگر جنگل‌ها و مراتع نیز سازمان جنگل‌ها و مراتع دارای مسئولیت است و این موضوع صراحتا در قانون آمده است.

وی ادامه داد: در مورد آتش‌سوزی اخیر در جنگل‌های خائیز نیز با پیگیری مدیریت بحران حدود ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای اطفای حریق هوایی تامین شد و در این راستا حدود ۵۰ ساعت پرواز هم انجام شد. همچنین حدود ۱۵ میلیارد تومان دیگر نیز اعتبار برای اطفای حریق در نظر گرفته شد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در مورد دلیل این حریق‌ها نیز افزود: دلیل وقوع آتش‌سوزی‌های اخیر در بخش‌هایی از جنگل‌ها و مراتع در حال بررسی است. همانطور که می‌دانید این بخش متولی خود را دارد و اقدامات نیز در حال انجام است. اما با توجه حساسیت موضوع و نیز با توجه به وظیفه هماهنگی که بر عهده سازمان مدیریت بحران کشور است، این سازمان نیز به این موضوع ورود کرده و از تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مسئول خواستیم تا تحقیقات خود را در این زمینه انجام داده و گزارش آن را به این سازمان ارجاع دهند.

لطیفی در مورد اینکه آیا این آتش‌سوزی‌ها خساراتی نیز به بخش‌های مسکونی در مجاورت جنگل‌ها وارد کرده یا خیر؟ گفت:‌ این آتش سوزی‌ها تا جایی که گزارش‌هایش به ما رسیده چنین خساراتی نداشته است.

بخوانید  مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهادکشاورزی: امسال ۵۰۰ میلیون دلار گیاهان دارویی از ایران صادر شد

انتهای پیام

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار