هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و وزش باد گرم
هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و وزش باد گرم

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبارباران در برخی استان های جنوبی و وزش باد گرم در بیشتر نقاط کشور از بعداز ظهر امروز (اول خرداد ماه) هشدار داد. به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد آورده است: امروز بعدازظهر (اول خرداد ماه) وقوع رگبار باران گاهی توام با رعدوبرق و وزش باد شدید […]

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبارباران در برخی استان های جنوبی و وزش باد گرم در بیشتر نقاط کشور از بعداز ظهر امروز (اول خرداد ماه) هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد آورده است: امروز بعدازظهر (اول خرداد ماه) وقوع رگبار باران گاهی توام با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت برای برخی مناطق استان فارس، کرمان، شمال هرمزگان و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، برخورد صاعقه و رخداد تگرگ وجود دارد بنابراین نسبت به اجتناب از هرگونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، ایجاد محدودیت در صعود به ارتفاعات و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می شود.

در ادامه این هشدار آمده است: از بعدازظهر امروز (اول خرداد ماه) افزایش دما به طور متوسط ۷ تا ۱۰ درجه سلسیوس در بیشتر نقاط کشور پیش بینی می شود که افزایش مصرف انرژی
را در پی دارد. در این شرایط سازمان هواشناسی توصیه می کند که مدیریت درمصرف بهینه انرژی صورت گیرد.

این وضعیت جوی تا بعدازظهر سه شنبه ( ۶ خرداد ماه) ادامه دارد.

در پایان این هشدار هواشناسی با پیش بینی وزش باد گرم جنوبی آمده است: از بعداز ظهر امروز (اول خرداد ماه)
وزش باد به نسبت شدید گرم جنوبی در سواحل خزر و برخی مناطق در شمال غرب همراه با افزایش محسوس دما به طور متوسط ۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان آغاز می شود و تا بعدازظهر شنبه (۳ خرداد ماه) ادامه دارد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگلها، ذوب برف در کوهها و احتمال سقوط بهمن، احتمال وارد شدن خسارت به سازه های موقت و سست بنیان، تاسیسات و داربست ها وجود دارد.

سازمان هواشناسی در این شرایط نسبت به مستحکم کردن سازه های موقت و داربست ها و اتخاذ تمهیدات لازم برای بخش های مختلف کشاورزی، نظیر باغداران، گلخانه داران، مرغ داری ها، پرورش دهندگان ماهی و …. توصیه می کند.

گزارش ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام