کوه بیرمی در آتش می‌سوزد!
کوه بیرمی در آتش می‌سوزد!

ایسنا/بوشهر از ظهر روز گذشته وقوع حادثه آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بیرمی شهرستان تنگستان سبب شده مراتع پایین دست کوه نیز درگیر حادثه شوند. بر اساس اظهارات اهالی آتش در منطقه خاییز و کوه بیرمی در حال پیشروی بوده و گسترش آن سبب شده آب شرب برخی از روستاهای منطقه خاییز قطع شود. […]

ایسنا/بوشهر از ظهر روز گذشته وقوع حادثه آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بیرمی شهرستان تنگستان سبب شده مراتع پایین دست کوه نیز درگیر حادثه شوند.

بر اساس اظهارات اهالی آتش در منطقه خاییز و کوه بیرمی در حال پیشروی بوده و گسترش آن سبب شده آب شرب برخی از روستاهای منطقه خاییز قطع شود.

یکی از ساکنان این منطقه می گوید: "شدت آتش سوزی زیاد است و به علت گسترش آن چنانچه کمک برسد میتوان جلوی فاجعه ای بزرگ را گرفت. متاسفانه آتش به کوه بیرمی هم رسیده و دود تمام آسمان منطقه را فرا گرفته است، و به دلیل صعب العبور بودن منطقه نیاز به اطفاء حریق هوایی از طریق بالگرد وجود دارد."

به گزارش ایسنا، با آغاز فصل گرما و تابستان نگرانی ها درباره وقوع آتش سوزی در طبیعت افزایش یافته و آتش سوزی رویشگاه های جنگلی و مرتعی در استان های خوزستان، بوشهر، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است که بیم گسترش سریع آن به تمام مناطق زاگرس نشین می رود.

انتهای پیام