خسارت ۱۰۰ هکتاری آتش به خائیز /آتش‌ در ارتفاعات ادامه دارد
خسارت ۱۰۰ هکتاری آتش به خائیز /آتش‌ در ارتفاعات ادامه دارد

ایسنا/بوشهر فرماندار شهرستان تنگستان گفت: برآورد اولیه از خسارت وارده آتش سوزی در منطقه خائیز این شهرستان حدود ۱۰۰ هکتار است. عبدالحسن رفیعی پور در خصوص جزئیات آتش سوزی که از بعد از ظهر روز دوشنبه در این شهرستان رخ داد، اظهار کرد: آتش سوزی تقریبا مهار شده اما هنوز به صورت نقطه ای و […]

ایسنا/بوشهر فرماندار شهرستان تنگستان گفت: برآورد اولیه از خسارت وارده آتش سوزی در منطقه خائیز این شهرستان حدود ۱۰۰ هکتار است.

عبدالحسن رفیعی پور در خصوص جزئیات آتش سوزی که از بعد از ظهر روز دوشنبه در این شهرستان رخ داد، اظهار کرد: آتش سوزی تقریبا مهار شده اما هنوز به صورت نقطه ای و در ارتفاعات ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه با کمک نیروهای امدادی و مردمی در روز گذشته و امروز اقدامات لازم برای مهار آتش سوزی انجام شد، گفت: نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر، سپاه و بسیج، تشکل های مردم نهاد، نیروهای مردمی شهرستان و شهرستان های همجوار و همچنین شوراها و دهیاری های منطقه خائیز در مهار این آتش سوزی کمک کردند.

رفیعی پور تصریح کرد: با همکاری هلال احمر یک سورتی پرواز با بالگرد، جهت هلی برد نیروها به ارتفاعات مهار آتش سوزی انتقال داده شدند که به علت ناهمواری منطقه قادر به پیاده کردن نیروها نگردید و نیروهای امدادی به شکل پیاده به ارتفاعات اعزام و کار اطفا حریق را انجام دادند.

وی بیان کرد: تاکنون برآورد اولیه نشان می دهد حدود ۱۰۰ هکتار از مراتع و درختان منطقه خاییز در پی آتش سوزی بعد از ظهر روز دوشنبه تا کنون طعمه حریق شده است.

مقام عالی دولت در شهرستان تنگستان عنوان کرد: صعب العبور، صخره ای و پرتگاهی بودن محل آتش سوزی و همچنین وزش باد باعث کند شدن مهار آن شد.

انتهای پیام