ملخ‌ها به شهر تهران نرسیدند
ملخ‌ها به شهر تهران نرسیدند

عکس تزئینی است مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران بر این موضوع تاکید دارد که ملخ‌ها به شهر تهران نرسیدند و هجوم آن‌ها به جنوب شرق استان تهران هم اتفاقی است که هر سال رخ می‌دهد. به گزارش ایسنا، اصغر عطایی، درباره جزئیات این خبر گفت: حمله ملخ‌ها در شهر تهران نبوده و هیچ گزارشی […]

عکس تزئینی است

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران بر این موضوع تاکید دارد که ملخ‌ها به شهر تهران نرسیدند و هجوم آن‌ها به جنوب شرق استان تهران هم اتفاقی است که هر سال رخ می‌دهد.

به گزارش ایسنا، اصغر عطایی، درباره جزئیات این خبر گفت: حمله ملخ‌ها در شهر تهران نبوده و هیچ گزارشی از هجوم ملخ به مناطق ۲۲ گانه شهر تهران مطرح نشده و اظهارنظر کارشناسان هم حکایت از آن دارد که هجوم ملخ در پاکدشت و ورامین رخ داده است.

وی با تاکید بر این موضوع که هیچ دسته‌ای از ملخ به شهر تهران نرسیده است، افزود: ظاهرا این ملخ‌ها در جنوب شرق استان تهران، محلی هستند و هر سال هم رخ می‌دهند؛ شهر تهران را درگیر نکرده است و در همان مناطق نیز کنترل می شود. بنابر نظر کارشناسان، این نوع از ملخ‌های محلی در این منطقه آسیبی نداشته و تعداد آن ها هم محدود است. با این حال درباره اینکه علت هجوم آن‌ها چیست، سازمان‌های مرتبط مانند محیط‌زیست باید نظر دهند.

بنا براعلام سایت شهر، منصور درجاتی رئیس مدیریت بحران استان تهران هم، با اعلام آماده‌باش برای مقابله با ملخ‌ها، درباره هجوم آن‌ها به جنوب شرق استان تهران اعلام کرد: هجوم ملخ‌ها یک امر فصلی و اجتناب ناپذیر است. سال گذشته استان تهران در خصوص مقابله با هجوم ملخ‌ها موفق عمل کرد به طوری که در کشور جزء استان‌های موفق بود. سال گذشته هشت نوع ملخ شناسایی شد که خوشبختانه هیچ کدام از نوع صحرایی نبودند اما امسال هجوم ملخ‌ها زودتر از سال گذشته آغاز شد. سال ۹۸، هجوم آن‌ها از اواخر خرداد ماه بود، اما امسال از فروردین این مساله شروع شد. قبل از هجوم ملخ‌ها هم هجوم پروانه‌ها رخ داد که برنامه‌های سال گذشته امسال هم عملیاتی می‌شود.

انتهای پیام