در باغ وحش شهر کوردوبا در مکزیک دو بچه شیر کوهی تازه‌متولد با عباراتی نامگذاری شده‌اند که این روزها بر سر زبان‌ها هستند.

به گزارش ایسنا، باغ وحش شهر کوردوبا در زمان تولد این دو توله شیر کوهی به خاطر شیوع کرونا تعطیل بود.

ویروس جدید کرونا و بیماری کووید ۱۹ در این دوران همه چیز از جمله حتی نامگذاری جانوران را تحت‌الشعاع قرار داده است.

در ۲۰ مارس امسال در باغ وحش شهر کوردوبا در مکزیک دو بچه شیر کوهی به دنیا آمدند که مسئؤلان باغ وحش اکنون اسامی آنها را انتخاب کرده‌اند.

آنان نام توله ماده را Pandemia (پاندمی) و توله شیر نر را Cuarantena (قرنطینه) گذاشته‌اند.

این دو بچه شیر در زمانی متولد شده‌اند که باغ وحش کوردوبا به خاطر "پاندمی" کرونا تعطیل بود و به عبارتی در "قرنطینه" به سر می‌برد.

گونزالو رودریگز، از مسئولان این باغ وحش در این رابطه به خبرگزاری فرانسه گفته است: ما با این کار می‌خواستیم به مردم آگاهی بدهیم که به عنوان جامعه باید مسئولانه و متحدانه با بحران روبرو شویم.

از دید مسئولان، تعطیلی باغ وحش و نبود بازدیدکنندگان در زمان تولد این بچه شیرهای کوهی بسیار مثبت بوده، چرا که به گفته رودریگز حضور انسان‌ها برای جانوران تا اندازه‌ای استرس‌زا است.

بچه شیرهای کوهی در زمان تولد معمولا خال‌های سیاهرنگ دارند که با گذشت زمان ناپدید می‌شوند. "پدر و مادر" این دو بچه شیر قبلا در یک سیرک فعال بودند، اما از آنجایی که از سال ۲۰۱۵ میلادی حضور و به‌کارگیری جانواران در سیرک‌ها در مکزیک ممنوع شده، آن‌ها به باغ وحش منتقل شدند.

بخوانید  پیشنهاد بسته جامع تامین امنیت غذایی به دولت در شرایط خشکسالی

بنابر گزارش دویچه‌وله، همچنین پنج روز پیش از تولد این بچه شیرهای کوهی در همین باغ وحش یک بچه ببر به دنیا آمده بود که مسئولان نام "کووید" را برای او انتخاب کرده‌اند.

انتهای پیام