درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز
درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه برای تامین تجهیزات مورد نیاز با رایزنی با معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، وزارت دفاع و فرمانده نیروی زمین ارتش و سپاه پاسداران تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق منطقه خائیز را تامین کرده است. حسین کلانتری روز […]

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه برای تامین تجهیزات مورد نیاز با رایزنی با معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، وزارت دفاع و فرمانده نیروی زمین ارتش و سپاه پاسداران تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق منطقه خائیز را تامین کرده است.

حسین کلانتری روز ظهر جمعه در پی آتش سوزی در منطقه حفاظت شده کهگیلویه با ورود به این شهرستان و با حضور در عملیات اطفای حریق منطقه فرماندهی عملیات را دردست گرفت و در یک روز پرکار برنامه ریزی لازم تا اطفای صدرصدی حریق را برای دستگاه های مختلف مشخص کرد.

وی در این راستا اظهار داشت: از همان ساعات اولیه با توجه به حساسیت موضوع و گسترش دامنه اتش وضععیت آتش سوزی برای امداد رسانی بهتر با تماس با معاون رئیس جمهور تشریح شد.

کلانتری تصریح کرد: با توجه به اینکه امکانات و تجهیزات استان جوابگوی شعله های اتش نبود در ادامه با تماس با رئیس دفتر رئیس جمهور، وزیر کشور، وزیر دفاع و فرمانده نیروی زمینی ارتش رایزنی های لازم برای کمک رسانی و تامین تجهیزات لازم انجام شد.

وی اظهارکرد: با همکاری مسئولان کشوری در کمترین زمان مکن چهارفروند بالگرد امدادی و ترابری برای خدمات رسانی و امدادرسانی سریع و به موقع وارد شهرستان کهگیلویه شد.

کلانتری افزود: تاکنون این چهار فروند بالگرد بیش از ۶۰ سورتی پرواز برای هلی برن نیروها امدادی، تامین مواد غذایی و امداد رسانی برای اطفای حریق بر فراز کوه خایز انجام دادند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: با رایزنی های انجام شده از فردا صبح نیز چهار فروند بالگرد آب پاش بر فراز کوه خاییز برای اطفای حریق عملیات خود را آغاز خواهند کرد.

کلانتری تصریح کرد: این بالگردهای آب پاش از استانهای اصفهان، خوزستان و تهران از فردا صبح عملیات اطفای آتش در کوه خاییز را آغاز خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه بخش از این آتش سوزی وسیع با کمک نیروهای امدادی، دولتی و مردم مهار شد گفت: پیش بینی می شود این اتش سوزی فردا تا قبل از ظهر بصورت کامل مهار شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد، کلانتری در دستور ویژه خود معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خود را به عنوان فرمانده عملیات اطفای حریق انتخاب کرد و از وی خواست تا پایان عملیات اطفای حریق در منطقه مستقر باشد.

گفتنی است که استاندار بعد از برنامه ریزی لازم در شهرستان کهگیلویه برای فرماندهی عملیات آتش سوزی کوه دیل گچساران که همزمان با آتش سوزی کوه خاییز شعله ور شد، به این شهرستان سفر کرد.

61646642 - درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز

61646641 - درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیزانتهای پیام