اعلام جرم علیه هفت واحد صنعتی و معدنی متخلف شهرستان دماوند
اعلام جرم علیه هفت واحد صنعتی و معدنی متخلف شهرستان دماوند

عکس تزئینی است. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند گفت: هفت پرونده حقوقی مربوط به تخلفات محیط زیستی مرتبط با صنایع و معادن با توجه به طرح دعوی از سوی این اداره از سوی مراجع قضایی شهرستان دماوند در حال رسیدگی است. به گزارش ایسنا محمد فریدی با اشاره به یک واحد شن و […]

عکس تزئینی است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند گفت: هفت پرونده حقوقی مربوط به تخلفات محیط زیستی مرتبط با صنایع و معادن با توجه به طرح دعوی از سوی این اداره از سوی مراجع قضایی شهرستان دماوند در حال رسیدگی است.

به گزارش ایسنا محمد فریدی با اشاره به یک واحد شن و ماسه در دماوند گفت: یک واحد فعال در زمینه شن و ماسه که به دلیل استقرار نامناسب، ایجاد آلودگی محیط زیستی، تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی به مرجع قضایی معرفی شده بود، با صدور حکم قانونی محکوم شد.

وی با بیان اینکه اعلام جرم علیه این واحد و پیگیری‌های حقوقی از سال گذشته انجام شده بود، اظهارکرد: باتوجه به آلایندگی و تخلفات صورت گرفته توسط این واحد، حکم قطعی علیرغم اعتراضات متشاکی از سوی مرجع قضایی شهرستان صادر و ابلاغ شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند به پیگیری‌های مستمر این اداره که در نهایت منجر به صدور حکم محکومیت قطعی شد، اشاره کرد و گفت: متصدی این واحد برابر رای صادره به شش ماه حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فریدی در پایان اظهارکرد: این اداره برابر گشت و پایش‌های شبانه‌روزی و مستمر، تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مستقر در شهرستان را مورد پایش قرار داده و واحدهایی که بدون اتخاذ تمهیدات لازم، موجبات آلودگی زیست محیطی را فراهم آورده و پس از دریافت اخطاریه نسبت به بهبود و اصلاح عملکرد فعالیت خود اقدامی انجام نداده‌اند، به مراجع قضایی معرفی و پرونده آن‌ها تا حصول نتیجه از سوی این اداره پیگیری می‌شود.

انتهای پیام