ثبت ۵ گونه پرنده جدید توسط محققان دانشگاه اراک
ثبت ۵ گونه پرنده جدید توسط محققان دانشگاه اراک

محققان گروه محیط زیست دانشگاه اراک، موفق به ثبت ۵ گونه پرنده جدید در استان مرکزی شدند. به گزارش ایسنا، دکتر امیر انصاری، عضو هیئت علمی گروه محیط زیست دانشگاه اراک، از ثبت یک رکورد جدید پرندگان در فهرست پراکنش حیات وحش استان مرکزی خبر داد و گفت: پنج گونه پرنده جدید با نام‌های کمر […]

محققان گروه محیط زیست دانشگاه اراک، موفق به ثبت ۵ گونه پرنده جدید در استان مرکزی شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر امیر انصاری، عضو هیئت علمی گروه محیط زیست دانشگاه اراک، از ثبت یک رکورد جدید پرندگان در فهرست پراکنش حیات وحش استان مرکزی خبر داد و گفت: پنج گونه پرنده جدید با نام‌های کمر کولی درختی، گنجشک برفی، چک‌چک دم سفید، سهره صورتی و سهره جنگلی در زیستگاه‌های استان مرکزی مشاهده شده است.
وی افزود: تا پیش از این تعداد کل گونه‌های پرندگان استان مرکزی ۲۶۸ گونه بوده و با اضافه شدن این پنج گونه تعداد کل گونه‌های پرندگان ثبت شده در استان مرکزی به ۲۷۳ گونه می‌رسد.
دکتر انصاری با توجه به اهمیت زیست بوم و گونه غنی پرندگان در استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به مشاهده و ثبت ۵۵۶ گونه پرنده در ایران بنابراین حدود ۴۹ درصد پرندگان کشور در استان مرکزی مشاهده و ثبت شده است که نشان از تنوع گونه‌ای غنی پرندگان استان مرکزی است.
وی تصریح کرد: چهار گونه پرنده جدید شامل کمر کولی درختی، چک چک دم سفید، سهره صورتی و سهره جنگلی در محوطه پردیس دانشگاه اراک و یک گونه جدید گنجشک برفی در قله شهباز شناسایی و ثبت شده است.

انتهای پیام