کل حریق‌های جنگل‌ها و مراتع هنوز به ۱۵۰۰ هکتار نرسیده است
کل حریق‌های جنگل‌ها و مراتع هنوز به ۱۵۰۰ هکتار نرسیده است

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : دریاچه ارومیه در سال ۱۴۰۶ به تراز اکولوژیک خودش باز خواهد گشت. به گزارش ایسنا عیسی کلانتری امروز در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه محیط زیست امانت نسل‌های بعد است و ما نباید به آن خیانت کنیم، گفت: با افزایش جمعیت فشار به منابع زیاد خواهد شد. […]

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : دریاچه ارومیه در سال ۱۴۰۶ به تراز اکولوژیک خودش باز خواهد گشت.

به گزارش ایسنا عیسی کلانتری امروز در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه محیط زیست امانت نسل‌های بعد است و ما نباید به آن خیانت کنیم، گفت: با افزایش جمعیت فشار به منابع زیاد خواهد شد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه منابع آب شیرین زیاد است اما مدیریت منابع نداریم، گفت: پتانسیل‌ها در جهان هنوز وجود دارد به شرطی که مثل ترامپ نباشیم.

وی ادامه داد: دنیا در روز معادل۳۰۰ میلیون بشکه نفت، مصرف انرژی دارد که نتیجه آن گرم‌تر شدن زمین است.

کلانتری با بیان اینکه از نظر علمی همه چیز مشخص است اما خیلی‌ها عمل نمی کنند، گفت: ما باید طوری رفتار کنیم که نسل‌های بعدی هم بتوانند استفاده کنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دلیلی ندارد امروز چون تکنولوژی وجود دارد همه منابع را برای خودمان کنیم و برای آیندگان هیچ چیزی باقی نگذاریم.

کل مناطق آتش گرفته هنوز به ۱۵۰۰ هکتار نرسیده است

کلانتری با بیان اینکه کل مناطقی که تا به امروز آتش گرفته هنوز به ۱۵۰۰ هکتار نرسیده است، گفت: تکنولوژی‌های موجود مانند پهپاد تنها می تواند آتش‌سوزی را رصد می کند اما امکان خاموش کردن حریق را ندارد. در خصوص استفاده از هلیکوپتر، نهایتا می‌تواند به اندازه نصف یک تانکر آب جا به جا کند و آتش‌سوزی به شکل طبیعی و بدون دستکاری انسان، بخشی از اکوسیستم جنگل است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه از مردم تشکر و اظهارکرد: در کنار نیروی‌های امدادی، واقعا برای مهار آتش کمک کردند و اگر مانند مردم دیگر کشورها رفتار می کردند امروز، میزان خسارت خیلی بیشتر از ۱۵۰۰ هکتار بود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص وضعیت کنونی محیطبانان گفت: تا دو سال و نیم قبل محیط بان پایین‌ترین دریافتی را داشتند. با پیگیری‌هایی که از دکتر روحانی داشتیم، امروز محیط بانان ما حقوق ماهانه‌ای بالاتر از دیگر همکارانِ غیرمحیط بان دارند .

کلانتری تاکید کرد: در گذشته محیط بانان ما در ماموریت‌ها یا کشته می‌شدند یا قصاص، اما با حمایت‌های قانونی که در مجلس تصویب شد، این مشکل هم حل خواهد شد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص دریاچه ارومیه، با بیان اینکه من به عنوان یک آذری از روحانی تشکر می‌کنم، گفت: دریاچه ارومیه آب را به خاطر سدهای اطرافش از دست داد و آب اضافه شده در دریاچه تا الان فقط از محل صرفه جویی کشاورزی و لایروبی بوده و از نیمه دوم سال جاری، آب از محل رودخانه زاب و تصفیه خانه‌های تبریز و ارومیه وارد دریاچه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ،کلانتری ضمن تشکر از دانشگاه صنعتی شریف گفت:دریاچه ارومیه در سال ۱۴۰۶ با ۱۴.۷ میلیارد مترمکعب آب و ۱۲۷۴.۱ ارتفاع از سطح دریا و ۴۳۰۰ کیلومتر مربع وسعت با ۲۵ درصد نمک به تراز اکولوژیک خودش باز خواهد گشت.

انتهای پیام