چرا پیش‌بینی‌های دمایی مازندران پیوسته تغییر می‌کند؟
چرا پیش‌بینی‌های دمایی مازندران پیوسته تغییر می‌کند؟

ایسنا/مازندران مدیرکل هواشناسی استان مازندران با اشاره به دلیل تغییرات مداوم در پیش‌بینی‌های دمای هوا در استان مازندران، اظهار کرد: اثرات تغییر اقلیم در مازندران زیاد است و کوه ها باعث می‌شود هر سامانه جوی که وارد استان می‌شود را به بارش مبدل کرده و یا تغییرات دیگری در آن ایجاد کند و این موجب […]

ایسنا/مازندران مدیرکل هواشناسی استان مازندران با اشاره به دلیل تغییرات مداوم در پیش‌بینی‌های دمای هوا در استان مازندران، اظهار کرد: اثرات تغییر اقلیم در مازندران زیاد است و کوه ها باعث می‌شود هر سامانه جوی که وارد استان می‌شود را به بارش مبدل کرده و یا تغییرات دیگری در آن ایجاد کند و این موجب می‌شود پیش‌بینی‌ها در بلندمدت به تغییرات بینجامد.

سید محمد رضا رضوی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد پیش‌بینی وضع هوای استان مازندران، با اشاره به اینکه با هفته‌ی خیلی گرم در روزهای آینده روبرو نیستیم اظهار کرد: در طول این هفته بارش‌ها بصورت پراکنده در جلگه‌ها و کوهستان خواهد بود.

وی افزود: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی استان مازندران امروز دوشنبه ۱۹ خرداد، اسمان استان صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی دما و بعدازظهر در ارتفاعات غربی با افزایش ابر و رگبارخفیف وپراکنده همراه است.

مدیرکل هواشناسی استان مازندران گفت: در روز سه‏‌شنبه هفته‌ی جاری نیز آسمان صاف تا نیمه ابری وافزایش دما و در بعد از ظهر با افزایش ابر بویژه در ارتفاعات با رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد همراه خواهد بود.

رضوی ادامه داد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۱ و ۲۲ خرداد، آسمان استان، صاف تا نیمه ابری با تداوم هوای گرم در ساعات بعدازظهر و افزایش ابر و احتمال بارش‌های خفیف و پراکنده پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روزهای جمعه و شنبه ۲۳ و ۲۴ خرداد آسمان استان عمدتا صاف و با افزایش محسوس دما خواهد بود.

وی در مورد وضعیت دمایی در تابستان امسال استان نیز گفت: مازندران به دلیل منبع ذخیره سنگین رطوبتی عامل تاثیرگذاری برای تعادل دمایی است و بارش باران به دلیل وجود دریا و کوه تعادل و توازن را برقرار می‌کند تا افزایش دمای چندانی نداشته باشیم و کوچکترین باد و کم و زیاد شدن آن تغییرات شدید جوی را به وجود می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: مازندران تابع کشور است و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده افزایش دما در کشور مورد انتظار است، اما دریای خزر دامنه‌ی تغییرات دمایی را کم می‌کند.

انتهای پیام