پایش ۸۳ بیمارستان از ابتدای اردیبهشت امسال
پایش ۸۳ بیمارستان از ابتدای اردیبهشت امسال

عکس آرشیوی است. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران محیط زیست همواره بر فعالیت واحدهای بیمارستانی نظارت دارد، اظهارکرد: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال پایش بیمارستان ها به‌صورت مستمر آغاز و تاکنون حدود ۸۳ بیمارستان پایش و حدود ۴۵ اخطاریه محیط زیستی نیز در حوزه‌های مختلف اعم از فاضلاب و پسماند برای واحدهای بیمارستانی […]

عکس آرشیوی است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران محیط زیست همواره بر فعالیت واحدهای بیمارستانی نظارت دارد، اظهارکرد: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال پایش بیمارستان ها به‌صورت مستمر آغاز و تاکنون حدود ۸۳ بیمارستان پایش و حدود ۴۵ اخطاریه محیط زیستی نیز در حوزه‌های مختلف اعم از فاضلاب و پسماند برای واحدهای بیمارستانی صادر شده است.

به گزارش ایسنا فاطمه برنا پیش از ظهر امروز همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست در حاشیه مراسم افتتاح سیستم تصفیه خانه فاضلاب سه بیمارستان در تهران که با حضور سعید محمودی – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران – برگزار شد با اشاره به اینکه با توجه به وسعت تهران از بعد جمعیتی با احتساب بیمارستان‌های غیر دولتی در مجموع ۱۶۴ بیمارستان در سطح شهر تهران وجود دارد، اظهارکرد: یکی از اولویت‌ها برای فعالیت بیمارستان‌ها نصب سیستم تصفیه فاضلاب و مدیریت پسماندها است که در شهر تهران این امر اجرایی شده و تقریبا همه بیمارستان‌ها به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز شده‌اند.

وی با بیان اینکه در بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی یاس که امروز سیستم تصفیه فاضلاب آن به بهره‌برداری رسید روزانه حدود ۳۰۰ متر مکعب فاضلاب تولید می‌شود و امروز از خروجی آن نمونه‌برداری نیز صورت می‌گیرد، گفت: ویژگی مهمی که این تصفیه خانه دارد، تصفیه و بازچرخانی آب برای مصارف بیمارستان است که موجب کاهش مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ادامه داد: این برنامه پایش تا بررسی تمام بیمارستان‌های تهران ادامه دارد و به‌صورت دوره‌ای مجددا تکرار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، وی با بیان اینکه در کنار پایش‌هایی که محیط زیست به‌صورت مستقیم انجام می‌دهد، کلیه واحدهای بیمارستانی ملزم به ارائه خوداظهاری هستند، تصریح کرد: در این خود اظهاری‌ها همه عوامل آلاینده محیط زیستی بررسی و نتایج به‌طور مستقیم به محیط زیست اعلام می‌شود.

انتهای پیام