جمع آوری ۲۰۰ تن پسماند عمرانی و نخاله در غرب استان تهران
جمع آوری ۲۰۰ تن پسماند عمرانی و نخاله در غرب استان تهران

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد گفت: در پی انجام هماهنگی با دستگاه‌های مختلف بیش از ۲۰۰ تن پسماند عمرانی و نخاله از سطح روستاها جمع‌آوری و پاکسازی شد. به گزارش ایسنا شیدا اکار با اشاره به اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و پاکسازی، ویژه گرامیداشت هفته محیط زیست و دیدار مسئولان و مدیران شهرستان […]

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد گفت: در پی انجام هماهنگی با دستگاه‌های مختلف بیش از ۲۰۰ تن پسماند عمرانی و نخاله از سطح روستاها جمع‌آوری و پاکسازی شد.

به گزارش ایسنا شیدا اکار با اشاره به اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و پاکسازی، ویژه گرامیداشت هفته محیط زیست و دیدار مسئولان و مدیران شهرستان بخصوص فرماندار ملارد، رئیس جمعیت هلال احمر و کارکنان آن ارگان از اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان، گفت: از جمله برنامه‌هایی که به مناسبت هفته محیط زیست در شهرستان ملارد برگزار شد اجرای چندین برنامه پاکسازی نخاله های ساختمانی و عمرانی در سطح روستاهای شهرستان بود. خوشبختانه طرح پاکسازی روستاهای شهرستان ملارد با همکاری دستگاه‌های مرتبط از جمله دهیاری‌ها مورد استقبال مردم و دوستداران محیط زیست قرار گرفته و اجرای آن در تمام روستاها جزو اهداف اصلی و برنامه های پیش روی این اداره است .

اکار افزود: با عنایت به اینکه دانش‌آموزان به عنوان نسل آینده‌ساز کشور باید نقطه ثقل هدفگذاری دربرنامه‌های زیست محیطی باشند، درهمین راستا باتوجه به محدودیت‌های ناشی از بحران بیماری کرونا، این اداره باهدف افزایش آگاهی و ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست اقدام به برگزاری دوره آموزش مجازی با مضمون «بازیافت پسماند درمنازل برای حفظ محیط زیست» ویژه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی کرد که دراین دوره آموزشی، موضوعاتی درخصوص پسماند و انواع آن، بازیافت پسماند و راهکارهای بازیافت پسماند و … به‌صورت ساده و عملی ارائه شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد با اشاره به پایش ویژه واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی همچنین پایش مرکز نگهدرای حیات وحش صفادشت درهفته محیط زیست اظهارکرد: بازدید از مراکز معاینه فنی شهرستان، پاکسازی شهرک صنعتی صفادشت، آموزش چهره به چهره مدیریت پسماند برای عموم مردم درکنار توزیع ظروف یکبار مصرف گیاهی و تجدید پذیربا هدف ترویج فرهنگ کاهش مصرف ظروف پلاستیکی و رسیدگی به شکوائیه‌های مردمی نیز ازجمله اقدامات انجام شده در این هفته بود.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران وی در پایان از اعلام جرم علیه متصدیان تولید زغال به صورت غیر مجاز دراین شهرستان خبر داد و گفت: پرونده این متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال شده است که نتیجه پس از صدورآرای مربوطه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام