وزش باد شدید در برخی از مناطق کشور
وزش باد شدید در برخی از مناطق کشور

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید طی دو روز آینده در برخی از استان‌ها خبر داد. صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که طی هفته جاری در بیشتر مناطق کشور جو آرام و آسمان صاف خواهد بود، اظهارکرد: امروز (۲۵ خرداد) در […]

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید طی دو روز آینده در برخی از استان‌ها خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که طی هفته جاری در بیشتر مناطق کشور جو آرام و آسمان صاف خواهد بود، اظهارکرد: امروز (۲۵ خرداد) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات در استان‌های اردبیل و گیلان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: طی روزهای دوشنبه وسه شنبه (۲۶ و ۲۷ خرداد) در برخی مناطق استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی طی ساعات بعدازظهر رشد ابر همراه با رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با اشاره به این که طی سه روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان وارتفاعات شرق هرمزگان طی ساعات بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست، اظهارکرد: روز چهارشنبه (۲۸ خرداد) آسمان در کل کشور صاف است و بعدازظهر روز پنج شنبه (۲۹ خرداد) نیز فقط در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی طی ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا (۲۶ خرداد) در جنوب البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی و شمال اصفهان و روز سه شنبه (۲۷ خرداد) نیز در جنوب تهران و شرق سمنان وزش باد نسبتا شدید خواهیم داشت.

وی افزود: طی دو روز آینده در استان های ایلام، خوزستان، بوشهر و جزایر شمال خلیج فارس نیز وزش باد شدید رخ می‌دهد و خلیج فارس مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۶ خرداد) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۲۷ خرداد) نیز صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام