هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد
هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد

عکس تزئینی است. بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت امروز (۴ تیر ماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و تداوم این شرایط طی روز جاری در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود. به گزارش ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات […]

عکس تزئینی است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت امروز (۴ تیر ماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و تداوم این شرایط طی روز جاری در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (۴ تیر ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش یافته و به‌تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی بماند علاوه‌ براین در ساعات بعدازظهر و با حضور عوامل کافی جهت تولید «ازن» و افزایش دما شاهد افزایش غلظت این آلاینده نسبت به روز گذشته خواهیم بود که باعث برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد.

شامگاه امشب (۴ تیر ماه) با افزایش ترافیک برغلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده می‌شود و احتمال می‌رود کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. هرچند در ساعات پایانی امشب با افزایش تندی باد تا حدودی شاهد پراکندگی آلاینده‌ها خواهیم بود.

صبح فردا (۵ تیر ماه) با آغاز تردد خودروها مجدد بر غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد. هرچند با توجه به وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته نسبت به روز قبل از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

به‌تدریج طی روز از تندی باد کاسته می‌شود که با افزایش دما و حضور عوامل کافی سبب افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق کاهش پیدا خواهد کرد.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۵ تیر ماه) همزمان با افزایش ترافیک پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته « ازن» با میانگین ۱۳۳ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۴ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

انتهای پیام