امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۰:۵۷

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تعیین ۱۰ رسته‌ خاص با همکاری جهاد کشاورزی برای توسعه اشتغال و تولید

تعیین ۱۰ رسته‌ خاص با همکاری جهاد کشاورزی برای توسعه اشتغال و تولیدتعیین ۱۰ رسته‌ خاص با همکاری جهاد کشاورزی برای توسعه اشتغال و تولید

به گزارش ایرنا عیسی منصوری سه شنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه سه جانبه مرکز ملی توسعه و توان افزایی شیلات ایران در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: برای ایجاد اشتغال بیشتر در کشور به دنبال این هستیم که رسته های تولیدی با ظرفیت بالا و درآمدزا را توسعه دهیم که یکی از این رسته ها شیلات است.

وی گفت: در حوزه شیلات در مناطق مختلف کشور قطب های دارای ظرفیت توسعه شناسایی شده اند و اهرمهای حمایتی از این مناطق نیز مشخص شده اند که امروز در خوزستان به عنوان نخستین استان کشور به دلیل ظرفیت بسیار خوب حوزه شیلات، این تفاهم نامه درهمین راستا منعقد شده است.

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با انعقاد این تفاهم نامه توسعه و رونق تولید و اشتغال در حوزه شیلات از صید و تولید تا بازاریابی در نظر گرفته شده است و بخش خصوصی در کنار دولت برای توسعه این بخش فعالیت خواهد داشت.

منصوری گفت: از مواردی که در این رسته در نظر گرفته شده است تامین تجهیزات لازم به منظور شناسایی گله های ماهی در دریا است تا صیادان امکان رقابت با کشورهای رقیب را داشته باشند و توان صید ماهی و آبزیان بیشتری را کسب کنند.

وی افزود: توسعه فعالیت ها و کارهای بعد از تولید و صید آبزیان از جمله فرآوری و بسته بندی محصولات نیز اهمیت دارد که می تواند در منطقه ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال فراهم کند.

بخوانید  مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری اعلام کرد: مهار ۹۸ میلیون مترمکعبی سیلاب‌های اخیر با زیرساخت‌های آبخیزداری

منصوری گفت: در این طرح در نظر داریم با کمک چند دستگاه مختلف و تیم های علمی و دانشی جوان به منظور مدیریت حوزه شیلات در استان ورود کنیم.

وی با بیان اینکه با همکاری بین بخشی می توان در تمامی حوزه های کشاورزی بهتر و مفیدتر عمل کرد ادامه داد: این نهادی که با انعقاد تفاهم نامه امروز تشکیل می شود یک نهاد دولتی- خصوصی است و از این پس بخش خصوصی نیز برای حل مشکلات و توسعه اشتغال و تولید در حوزه شیلات باید در جلسات حضور یابد و اظهار نظر داشته باشد.

تفاهم نامه سه جانبه مرکز ملی توسعه و توان افزایی شیلات ایران امروز سه شنبه با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان شیلات ایران بین استانداری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل شیلات خوزستان منعقد شد.

با امضای این تفاهم نامه نهادی با همکاری این سه دستگاه و بخش خصوصی در کنار یک تیم علمی و آموزشی تشکیل می شود تا در حوزه شیلات به صورت خاص و علمی، به منظور توسعه اشتغال و تولید عمل شود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار