امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۰۹:۰۵

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ثبت دو رکورد در تولید شکر برای اولین بار شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی

توسعه محصولات جدید از اهداف واحد شکرستان فارابی/تنوع شکرهای تولیدی به ۱۲ محصول خواهد رسید

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی از ثبت دو رکورد در تولید شکر برای اولین بار در این کشت و صنعت خبر داد.

به گزارش عصر کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، علیرضا دورباشی زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: با همت تلاشگران عرصه تولید، میانگین روزانه تولید شکر در این کشت و صنعت به ۶۵۰ تن در روز رسید.

وی افزود: سال گذشته ظرفیت روزانه تولید شکر ۵۸۰ تن در روز بود که با عزم و همت همه کارکنان، این میزان به ۶۵۰ تن در روز رسید و برای اولین بار دو رکورد در تولید شکر به ثبت رسید و هشت هزار و ۶۰۰ کیسه شکر در یک شیفت کاری و ۸۶۱ تن شکر در طول یک شبانه روز با حفظ کیفیت و پارامترهای کیفی تولید شد که این میزان، یک و نیم برابر ظرفیت اسمی شرکت است.

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی در ادامه گفت: تا امروز و در بازه زمانی ۱۰۵ روز کاری، ۶۱ هزار و ۳۰۰ تن شکر در واحد تصفیه شکر کشت و صنعت حکیم فارابی سفید شده است.

دورباشی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محصولات جدید شکرستان فارابی، گفت: در کنار تولید شکر در کشت و صنعت حکیم فارابی، هشت محصول جدید نیز در واحد شکرستان فارابی تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت شکرستان فارابی ۱۰۰ تن در سال است، عنوان کرد: در این واحد محصولاتی شامل شکر مایع، ساشه مدادی، ساشه مربعی، شکر طعم دار در چهار طعم متفاوت، شکر دارویی، شکر پودری گرید غذایی، شکر پودری گرید دارویی و شکر فاین تولید می‌شود.

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی افزود: مجوزهای لازم برای تولید شکر پودری گرید غذایی اخذ شده و مجوز تولید شکر پوردری گرید دارویی نیز بزودی اخذ می‌شود.

بخوانید  مدیرکل دفتر تجهیز و توسعه زیرساخت‌ها خبر داد: ایجاد ۱۷۸ واحد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی در هشت سال اخیر

وی حفظ کیفیت محصول، پاسخگویی به نیازهای متفاوت مشتریان، کاهش هزینه‌های تولید و بسته‌بندی و توسعه محصولات جدید را از جمله اهداف شکرستان فارابی برشمرد و تصریح کرد: تا پایان سال جاری تنوع شکرهای تولیدی این شرکت به ۱۲ محصول خواهد رسید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار