امروز: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۰۰:۰۲

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

توسعه کمربند سبز ۱۰۰ هکتاری کشت و صنعت حکیم فارابی / تاکنون ۱۵۰ هزار اصله نهال کاشته شده است / ایجاد تنوع زیستی و اکوسیستم طبیعی از گونه های جانوری و پرندگان

مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی از طرح توسعه کمربند سبز در این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر، تورج بهادری با بیان این مطلب اظهار داشت: توسعه طرح ۱۰۰ هکتاری کمربند سبز فارابی در راستای اهداف زیست محیطی و اقتصادی کشت و صنعت حکیم فارابی در دست اجراست و تا پایان سال بیش از پنج هزار اصله نهال اکالیپتوس کاشته می شود.

وی با اشاره به کاشت ۱۵۰ هزار اصله نهال در کشت و صنعت حکیم فارابی افزود: کمربند سبز فارابی در مساحت ۱۰۰ هکتاری و در سیزده ردیف متراکم، محیطی چشم نواز برای گردشگری و اکوسیستمی برای حیات وحش و گونه های مختلف پرندگان ایجاد کرده است.

مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی تصریح کرد: سال گذشته پنج هزار اصله نهال اکالیپتوس و کهور کاشته شد و در سال جاری نیز کاشت پنج هزار نهال دیگر به منظور توسعه کمربند سبز فارابی شروع شده است.

به گفته بهادری رونق گردشگری، زراعت چوب، ایجاد اکوسیستم طبیعی و تلطیف هوا و بها دادن به محیط زیست از اهداف شرکت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی در گسترش فضای سبز در مناطق پیرامونی است.

گفتنی است توسعه فضای گلخانه ای و ایجاد خزانه گل به منظور پرورش گل های فصلی و آپارتمانی از دیگر برنامه های کشت و صنعت حکیم فارابی در راستای توجه به محیط زیست است.

بخوانید  صدور مجوز برای ۷۰ واحد گلخانه‌ای در اردبیل
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار