امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۰۹:۰۶

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

جانمایی ۳ مخزن آبیاری قطره‌ای فضای سبز و ذخیره آب

جانمایی ۳ مخزن آبیاری قطره‌ای فضای سبز و ذخیره آب
عکس تزیینی است

برای ساماندهی شبکه آبرسانی و رفع مشکل احتمالی کمبود آب، معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه۸، اقدام به جانمایی ۳ مخزن آب پلی اتیلن در نقاط مختلف منطقه کرده است.

به گزارش ایسنا، مسعود رنجبریان شهردار منطقه۸ در این‌باره گفت: از سنوات گذشته تعدادی حلقه چاه آب در منطقه وجود داشته که آبیاری فضای سبز منطقه به وسیله ذخایر آب این چاه‌ها انجام می‌شده است؛ اما با توجه به اخطارهای اداره آب و فاضلاب و استانداری مبنی بر احتمال پایان ذخایر آبی، با نظر کارشناسان خدمات شهری و اکیپ‌های مطالعاتی ۳ مخزن پلی اتیلن و بتنی برای ذخیره آب و آبیاری فضای سبز در منطقه جانمایی شده است.

رنجبران درباره این مخازن گفت: یک مخزن پلی اتیلن با ظرفیت ۱۱۰۰ متر مکعب در تقاطع خیابان ثانی و گلشن دوست برای آبیاری فضای سبز، یک مخزن بتنی با ظرفیت ۷۰۰ متر مکعب در بوستان معلم در خیابان جانبازان و مخزن بتی دیگر در بوستان امدادگر با ظرفیت ۱۱۰۰ متر مکعب در بزرگراه رسالت جانمایی کرده‌ایم. جانمایی این مخازن باعث می‌شود سطح زیادی از فضای سبز محدوده، آبیاری قطره‌ای شود که برای اولین بار در منطقه۸ در حال اجراست که نظمی را در آبیاری فضای سبز ایجاد می‌کند و از طرفی ذخیره آب در این مخازن باعث می‌شود از منابع آب‌های زیر زمینی استفاده نشود.

شهردار منطقه ۸ افزود: اکنون بخشی از بار مخزن پلی اتیلن تقاطع خیابان ثانی در محل جانمایی شده و بخشی دیگری از آن در حال بارگیری است. همچنین با اقدامات انجام شده دیگر نیازی به استفاده از ذخایر آب‌های زیرزمینی برای آبیاری فضای سبز منطقه نخواهد بود.

بخوانید  هوای شیراز برای گروه‌های حساس سالم نیست

انتهای ‌پیام

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار