امروز: ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۲:۴۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

معاون استاندار همدان: ۱۰ مرغداری و کشتارگاه متخلف به تعزیرات معرفی شد

معاون استاندار همدان: ۱۰ مرغداری و کشتارگاه متخلف به تعزیرات معرفی شد

به گزارش ایرنا، "ظاهر پورمجاهد" روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان همدان اظهار داشت: واحدهای مرغداری و کشتارگاه های استان موظف به تامین گوشت مرغ مورد نیاز مردم هستند اما تعدادی از آنها سرپیچی کرده و مرغ زنده و یا کشتار شده را به مناطق دیگر می‌فروشند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این در ۱۰ روز گذشته برای ۳۰ واحد صنفی در شهر همدان به دلیل گرانفروشی گوشت مرغ پرونده تعزیراتی تشکیل شده است.

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری همدان گفت: در این مدت چهار عامل توزیع مرغ که واسطه بین کشتارگاه و مرغ فروشی ها هستند نیز به دلیل کارشکنی و افزایش بی‌رویه قیمت شناسایی و به تعزیرات معرفی شدند.

او خاطرنشان کرد: چنانچه کشتارگاه ها مرغ زنده را از استانهای دیگر خریداری کرده باشند ضمن ارئه فاکتور و بارنامه به بازرسان موظف هستند ۷۰ درصد این محموله را پس از کشتار در داخل استان توزیع کنند.

پورمجاهد با اشاره به افزایش قیمت مرغ در بازار تاکید کرد: مرغداری های استان همدان فراتر از نیاز استان مرغ تولید می کنند و نباید کمبودی در این زمینه داشته باشیم.

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه برخی از مرغ فروشی های شهر همدان به نماد تخلف تبدیل شده اند، گفت: به وضعیت این هنجارشکنان خارج از نوبت با دستور دادستان رسیدگی می‌کنیم.

وی با ابراز گلایه از اتحادیه و تعاونی مرغداران استان همدان، تصریح کرد: این تشکلها برای تامین مرغ مورد نیاز صنف خود باید اقدام کنند وگرنه بود و نبود آنها فایده ای برای این سیستم ندارد.

پورمجاهد یادآوری کرد: اگر این تشکلها وارد میدان شوند دست دلال و واسطه ها از شبکه عرضه مرغ استان کوتاه شده و شاهد افزایش بی رویه قیمت و نارضایتی مردم نخواهیم بود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار