امروز: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۰۸:۰۲

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به فعالان اقتصادی پرداخت شد

۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به فعالان اقتصادی پرداخت شد

به گزارش ایرنا، عباس معمارنژاد روز شنبه در حاشیه بهره‌برداری از ساختمان شعبه بانک توسعه صادرات ایران در کاشان در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته در مجموع ۹۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به فعالان اقتصادی پرداخت شد.

وی ادامه داد: این مهم بیانگر آن است که بانک‌ها در راستای ارایه تسهیلات به فعالان اقتصادی به سهم خود عمل کردند و علاوه بر آن، از طریق بازار سرمایه نیز از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام شده است.

۹۸ درصد امور بانکی، دیجیتال و غیرحضوری انجام می‌شود

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا ۷۵ درصد امور بانکی به صورت الکترونیکی انجام ‌می‌شد اما اکنون با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده، این رقم به ۹۳ درصد افرایش یافته است.

وی تاکید کرد: بانک‌ها باید شرایطی فراهم کنند تا افزون بر انجام امور نقل و انتقال وجوه، ارایه تسهیلات بانکی نیز به صورت الکترونیکی انجام شود.

معمارنژاد گفت: اکنون سفته برای تسهیلات کرونایی در چند بانک و از جمله بانک ملی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و در راستای کاهش مراجعه مردم به بانک‌ها تا چهار ماه آینده سفته‌ها در تمامی بانک‌های کشور به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی درباره هوشمندسازی اقتصاد در حوزه بانک و دیجیتال کردن آن نیز توضیح داد: اکنون بسیاری از بانک‌ها دارای زیرساخت‌های لازم از جمله افتتاح غیرحضوری حساب فراهم شده است اما برخی قوانین دست و پاگیر وجود دارد که که برای رفع آنها تلاش می‌شود.

بخوانید  تامین ۱۸ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور با مشاغل خانگی برکت

معاون وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: البته بانک‌ها باید افزون بر ارایه خدمات الکترونیکی، فرایندهای امور کسب و کار را نیز ساده‌سازی کنند تا دریافت تسیهلات بانکی برای مردم آسان‌تر شود.

وی مقدار تسهیلات بانکی کرونایی به مردم و فعالان اقتصادی را نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: به طور تقریبی تسهیلات کرونایی به همه فعالان اقتصادی کشور پرداخت شده است و فرصت استفاده از این تسهیلات برای کسب و کارهای باقی مانده نیز وجود دارد.

ساختمان شعبه بانک توسعه صادرات ایران در کاشان روز شنبه با حضور معاون وزارت اقتصاد و دارایی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران و جمعی از مسوولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

فعالیت شعبه بانک توسعه صادرات ایران در کاشان اردیبهشت ۱۳۹۶ در ساختمان استیجاری آغاز شد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار