امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۰۹:۵۲

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۵۰ هزار هکتار از جنگل‌های چهارمحال و بختیاری در معرض خشکیدگی قرار دارد

۵۰ هزار هکتار از جنگل‌های چهارمحال و بختیاری در معرض خشکیدگی قرار دارد۵۰ هزار هکتار از جنگل‌های چهارمحال و بختیاری در معرض خشکیدگی قرار دارد

علی حسین امینی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تاکنون در این راستا برنامه‌های احداث هلالی آبگیر در سطح حدود سه هزار هکتار از مناطق بحرانی انجام شده و در حال انجام است.

وی احداث هلالی آبگیر را برای جمع‌آوری هرز آب و افزایش رطوبت خاک عنوان کرد و افزود: مهمترین دلایل خشکیدگی درختان جنگلی استان افزایش دما، کاهش رطوبت، سم‌کوب شدن عرصه‌های جنگلی و آفات و بیماری‌ها است.

رییس اداره فنی جنگل‌داری و جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به سایر عملیات در این راستا، بیان کرد: برای دیگر مناطق در معرض تهدید نیز برنامه‌های قرق و عملیات‌ پرورشی و بهداشتی و حتی سامانه‌های آبگیر لازم است اما متاسفانه منابع مالی کافی در اختیار منابع طبیعی استان قرار ندارد.

امینی تاکید کرد: حذف پایه‌های خشک، آفت‌زده و معیوب و از طرفی از بین بردن منابع آلوده کننده و ایجاد کننده آفت در قالب عملیات بهداشتی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود.

بخوانید  آب محصول چغندرقند در شمال خوزستان تامین شد
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار