توسعه محصولات جدید از اهداف واحد شکرستان فارابی/تنوع شکرهای تولیدی به ۱۲ محصول خواهد رسید
توسعه محصولات جدید از اهداف واحد شکرستان فارابی/تنوع شکرهای تولیدی به ۱۲ محصول خواهد رسید

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی از ثبت دو رکورد در تولید شکر برای اولین بار در این کشت و صنعت خبر داد.

به گزارش عصر کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، علیرضا دورباشی زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: با همت تلاشگران عرصه تولید، میانگین روزانه تولید شکر در این کشت و صنعت به ۶۵۰ تن در روز رسید.

وی افزود: سال گذشته ظرفیت روزانه تولید شکر ۵۸۰ تن در روز بود که با عزم و همت همه کارکنان، این میزان به ۶۵۰ تن در روز رسید و برای اولین بار دو رکورد در تولید شکر به ثبت رسید و هشت هزار و ۶۰۰ کیسه شکر در یک شیفت کاری و ۸۶۱ تن شکر در طول یک شبانه روز با حفظ کیفیت و پارامترهای کیفی تولید شد که این میزان، یک و نیم برابر ظرفیت اسمی شرکت است.

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی در ادامه گفت: تا امروز و در بازه زمانی ۱۰۵ روز کاری، ۶۱ هزار و ۳۰۰ تن شکر در واحد تصفیه شکر کشت و صنعت حکیم فارابی سفید شده است.

دورباشی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محصولات جدید شکرستان فارابی، گفت: در کنار تولید شکر در کشت و صنعت حکیم فارابی، هشت محصول جدید نیز در واحد شکرستان فارابی تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت شکرستان فارابی ۱۰۰ تن در سال است، عنوان کرد: در این واحد محصولاتی شامل شکر مایع، ساشه مدادی، ساشه مربعی، شکر طعم دار در چهار طعم متفاوت، شکر دارویی، شکر پودری گرید غذایی، شکر پودری گرید دارویی و شکر فاین تولید می‌شود.

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی افزود: مجوزهای لازم برای تولید شکر پودری گرید غذایی اخذ شده و مجوز تولید شکر پوردری گرید دارویی نیز بزودی اخذ می‌شود.

وی حفظ کیفیت محصول، پاسخگویی به نیازهای متفاوت مشتریان، کاهش هزینه‌های تولید و بسته‌بندی و توسعه محصولات جدید را از جمله اهداف شکرستان فارابی برشمرد و تصریح کرد: تا پایان سال جاری تنوع شکرهای تولیدی این شرکت به ۱۲ محصول خواهد رسید.