زمزمه تغییر نرخ ارز تقاضای روغن را ۳۵ درصد افزایش داد
زمزمه تغییر نرخ ارز تقاضای روغن را ۳۵ درصد افزایش داد

انجمن صنایع روغن نباتی اعلام کرد: زمزمه های تغییر نرخ ارز کالاهای اساسی منجر به افزایش تقاضای ۳۵ درصدی روغن نباتی در بازار روغن نباتی شده است اما به نظر می رسد که ارز این کالا در سال آینده حذف نخواهد شد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی […]

5498113 - زمزمه تغییر نرخ ارز تقاضای روغن را ۳۵ درصد افزایش داد

انجمن صنایع روغن نباتی اعلام کرد: زمزمه های تغییر نرخ ارز کالاهای اساسی منجر به افزایش تقاضای ۳۵ درصدی روغن نباتی در بازار روغن نباتی شده است اما به نظر می رسد که ارز این کالا در سال آینده حذف نخواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، طی ماه های اخیر موضوعاتی نظیر تغییر نرخ ارز بارها از زبان برخی افراد در جامعه مطرح شده و همین امر منجر به افزایش تقاضا در بازار روغن نباتی شده است.

بنا بر این گزارش قرار نیست تا پایان سال ارز روغن تغییر کند و همچنین سال آینده نیز تصور می کنیم که ارز آن تغییری نخواهد کرد اما زمزمه های تغییر ارز باعث شده تقاضای خرید روغن در بازار افزایش یابد به طوری که براساس آمار موجود تقاضای روغن نباتی در فروشگاه های زنجیره ای طی هفته گذشته ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته است.

در این گزارش همچنین آمده است: افزایش تقاضا و مشکلات ارزی دو آفت مهم بازار روغن نباتی است و با توجه به تولید و توزیع ۱۷۷ هزار تن انواع روغن نباتی توسط کارخانجات طی دی ماه سال جاری همچنان کمبود روغن در برخی استان ها و شهرستان ها به ویژه استان های مرزی به گوش می رسد که با برنامه ریزی های انجام شده به زودی رفع می شود و هیچ کمبودی در تامین روغن مایع وجود ندارد.

5514684 - زمزمه تغییر نرخ ارز تقاضای روغن را ۳۵ درصد افزایش داد

این اخبار در حالی به گوش می رسد که بر اساس آمار موجود این رقم تولید روغن نباتی نسبت به دی ماه سال قبل افزایش داشته است و کارخانجات روغن نباتی برنامه ریزی لازم برای تولید همین میزان روغن در بهمن و اسفند را در دستور کار قرار داده اند و از هفته آینده مشکلی در تامین روغن مایع خانوار نخواهیم داشت و مشکل روغن نیمه جامد نیز به زودی مرتفع خواهد شد.

بنابراین گزارش شرکت بازرگانی دولتی چندی پیش صراحتا اعلام کرد که ارز حمایتی روغن در سال آینده تغییری نخواهد داشت.

۲۲۳۲۲۹