کشت و صنعت نیشکر دهخدا تنها تولید کنند برق در صنعت نیشکر/انتقال مازاد برق تولیدی به شبکه سراسری برق / افزایش ۵ برابری تولید شکر نسبت به سال گذشته
کشت و صنعت نیشکر دهخدا تنها تولید کنند برق در صنعت نیشکر/انتقال مازاد برق تولیدی به شبکه سراسری برق / افزایش ۵ برابری تولید شکر نسبت به سال گذشته

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر دهخدا از رکورد تولید و فروش برق در این شرکت خبر داد.

به گزارش عصر کشاورزی، سیروس چهرازی با بیان این مطلب اظهار داشت: شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا به عنوان تنها تولید کننده برق در صنعت نیشکر، در تیرماه سال جاری به رکورد تولید و فروش برق در یک ماه به میزان بیش از ۴ میلیون کیلووات ساعت دست یافت.

وی تصریح کرد: کشت و صنعت نیشکر دهخدا در پیک مصرف برق در استان خوزستان نه تنها منفعل عمل نمی کند بلکه ضمن تامین برق مورد نیاز خود، توانسته است قدمی فراتر بگذارد و مازاد برق تولیدی را به شبکه سراسری برق استان انتقال دهد.

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر دهخدا تاکید کرد: در سایه تعامل و همدلی شاهد شکوفایی کشت و صنعت نیشکر دهخدا پس از خسارات ناشی از سیل و خشکسالی هستیم.
چهرازی افزود: پس از سیل و خسارت های فراوان، همه کارکنان کشت و صنعت نیشکر دهخدا با انسجام و همدلی و کار جهادی توانستند شرکت را از وضعیت بحران خارج نمایند و هم اکنون نیز این کشت و صنعت وضعیت مناسبی دارد و به رکوردهای متعددی را در بخش صنعت و کشاورزی دست یافته است.

وی در ادامه گفت: اقدامات موثری در روند در حوزه صنعت و انرژی انجام شده است که همین امر نیز باعث شده در جشنواره های مختلف استانی و کشوری حائز رتبه های برتر در این زمینه شود.

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر دهخدا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکر خام تولیدی این شرکت، گفت: تاکنون ۵۲ هزار و ۱۲۷ تن شکر خام در این کشت و صنعت استحصال شده و پیش بینی می شود ۱۰۰ هزار تن شکر خام تولید شود که نسبت به سال گذشته افزایش پنج برابری دارد.