به گزارش ایرنا جهانگیر پورهنگ روز شنبه در نشست خبری مشترک با فرماندار ویژه خرمشهر در سرسرای اجتماعات نفت و گاز اروندان بیان کرد: اگر چه بخش توسعه‌ای بر عهده شرکت مهندسی و توسعه نفت است و راهبری تولید و انتقال بر عهده ما است اما باید بتوانیم با ایجاد تعامل و همکاری لازم به […]

157875583 - هدف‌گذاری تولید یک میلیون بشکه نفت در غرب کارون

به گزارش ایرنا جهانگیر پورهنگ روز شنبه در نشست خبری مشترک با فرماندار ویژه خرمشهر در سرسرای اجتماعات نفت و گاز اروندان بیان کرد: اگر چه بخش توسعه‌ای بر عهده شرکت مهندسی و توسعه نفت است و راهبری تولید و انتقال بر عهده ما است اما باید بتوانیم با ایجاد تعامل و همکاری لازم به افق مد نظر در بحث تولید نفت رسید.
پورهنگ با اشاره به میادین نفتی که توسط نفت و گاز اروندان تحویل گرفته شده گفت: میدان آزادگان جنوبی، تلمبه خانه غرب کارون، میدان آزادگان شمالی را تحویل گرفته‌ایم و بنا است میدان یادآوران را نیز تحویل بگیریم.

وی افزود: طرح توسعه میدان‌های نفتی سپهر و جفیر توسط شرکت داخلی تجهیز کارگاه شده و قرارداد حفاری نیز بسته شده است.

وی افزود: طرح توسعه میدان سهراب در شمال میدان نفتی آزادگان شمالی نیز با مشارکت شرکت ایرانی انجام و هم اینک در حال هماهنگی با محیط زیست در این زمینه هستیم و برای توسعه فاز دوم میدان آزادگان شمالی و یادآوران نیز در حال مذاکره هستیم.

پورهنگ ادامه داد: تالاب هورالعظیم یک سرمایه ملی است و ارزش آن کمتر از تولید نفت نیست و تمام تلاش ما بر این است که آلودگی در هنگام کار اتفاق نیفتد اما در عملیات اکتشافی و تولید ناخواسته آلودگی به وجود می‌آید که در اسرع وقت برطرف خواهد شد.

اختصاص ۲۸۰ میلیارد ریال برای اجرای مسوولیت‌های اجتماعی

وی بیان کرد: ۲۸۰ میلیارد ریال برای اجرای مسئولیت های اجتماعی و طرح‌های عمرانی در غرب کارون خرمشهر از محل اعتبارات عمران و توسعه مناطق نفتخیز اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: ۹۰ درصد این میزان اعتبار در چهار سرفصل بهداشت، آموزش، راه و آبفا در برنامه پنج ساله دیده شده اما سالانه بازنگری انجام می‌شود.

وی افزود: ۲۰ درصد تعهد مسوولیت‌های اجتماعی این شرکت در غرب کارون تکمیل و تحویل شده و بقیه در حال پیگیری است و امید است سال آینده شرایط و وضعیت بودجه کشور و وزارت نفت بهتر شود، تا تخصیص اعتبار به این شهرستان افزایش یابد.

وی گفت: این شرکت تمام تلاش خود را در کمک رسانی به مناطق سیلزده خوزستان به کار گرفت و یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال نیز برای ساخت و بازسازی منازل و ۱۲۰ مدرسه در این استان هزینه کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز در این نشست به مسئولیت‌های اجتماعی انجام شده از سوی نفت و گاز اروندان اشاره کرد وگفت: کارهای بزرگی همچون احداث استادیوم ۱۵ هزار نفری که از استادیوم‌های بزرگ کشور است انجام شده است.

محمد حیدری افزود: همچنین استخر سرپوشیده خرمشهر به دلیل کمبود اعتبار به مرحله تکمیل نرسید و در هماهنگی با استاندار خوزستان و موافقت مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان این مجموعه به سازمان هلال احمر تحویل و این سازمان پروژه را به مرحله بهره برداری خواهد رساند.

وی مشارکت نفت و گاز اروندان در مدیریت ستاد کرونا را خوب ارزیابی کرد و گفت: کمک‌های مومنانه نفت و گاز اروندان و همچنین در حوزه بهداشت و درمان و بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر قابل تقدیر است.

شرکت نفت و گاز اروندان، از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران در زمینه بهره برداری و استخراج نفت در مناطق جنوب و غرب ایران فعالیت می‌کند. این شرکت در آذر ۱۳۸۳ تاسیس شد و هم‌اکنون روزانه ۲۲۷ هزار بشکه در روز تولید می‌کند.میدان های نفتی دارخوین، آزادگان، یادآوران، جفیر، بند کرخه، سوسنگرد، اروند، مشتاق، خرمشهر، امید، سهراب، مهر،یاران و سپهر زیر پوشش این شرکت هستند. دفتر مرکزی این شرکت در خرمشهر واقع ‌است.