۶۵ درصدی ماهیان سردابی در شبکه تعاونی‌ها تولید می‌شود
۶۵ درصدی ماهیان سردابی در شبکه تعاونی‌ها تولید می‌شود

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌ها: ۶۵ درصدی ماهیان سردابی در شبکه تعاونی‌ها تولید می‌شود به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، «آرش نبی‌زاده» افزود: اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی ماهیان سردابی کشور از ۹ اتحادیه استانی که ۶۵ درصد تولید کشور را به خود اختصاص می‌دهند، تشکیل شده است. به گفته وی، این […]

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌ها:

۶۵ درصدی ماهیان سردابی در شبکه تعاونی‌ها تولید می‌شود

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، «آرش نبی‌زاده» افزود: اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی ماهیان سردابی کشور از ۹ اتحادیه استانی که ۶۵ درصد تولید کشور را به خود اختصاص می‌دهند، تشکیل شده است.

به گفته وی، این اتحادیه کارگزار بیمه محصولات آبزیان است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی ماهیان سردابی اظهار داشت: طرح پایانه‌های مبدا و مقصد این نوع ماهیان که سه سال در حال پیگیری آن بودیم، امسال به نتیجه رسیده و توانستیم مقداری از محصولات آبزی را در پایانه‌ها به صورت عمده‌فروشی توزیع کنیم.

وی تصریح‌کرد: با توجه به طرح روستا- بازار و وجود پایانه‌های مقصد، امکان توزیع محصول در این شبکه وجود دارد.

نبی زاده درباره حجم صادرات این اتحادیه، گفت: امسال به دلیل بیماری کرونا به‌طور مستقیم صادرات نداشتیم، اما برای صادرکنندگان به کشورهای روسیه و کشورهای عربی همجوار ماهی تامین کردیم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی ماهیان سردابی همچنین درخصوص برنامه‌های آینده گفت: اصلاح نژاد ماهی قزل‌آلا، شناسایی و پلاک‌گذاری مولدین و ایجاد سامانه ماهیان سردابی ایران از جمله این اقدام‌ها است.

نبی‌زاده افزود: با تعامل سازنده‌ای که با مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی برقرار شد، می‌توان از امکانات موجود در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی به منظور استفاده از ۵۰ هزار حلقه چاه در سطح کشور که در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی موجود است به‌صورت مشارکتی در زمینه تولید آبزیان به‌کارگیری کرد.

به گزارش ایرنا، سال گذشته (۱۳۹۸) یک میلیون و ۲۸۰ هزار تن محصولات شیلاتی از محل صید و آبزی‌پروری در کشور تولید شد که با وجود تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، تراز تجاری این بخش از ۴۴۰ میلیون دلار عبور کرد.