۶۸ کشاورز نمونه استان همدان تجلیل شدند
۶۸ کشاورز نمونه استان همدان تجلیل شدند

۶۸ کشاورز نمونه استان همدان تجلیل شدند به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین که با حضور استاندار همدان برگزار شد، از ۱۲ بهره‌بردار استان همدان به عنوان نمونه کشوری در حوزه کشاورزی تجلیل و قدردانی شد. رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان در این آیین گفت: سی و پنجمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان نمونه […]

۶۸ کشاورز نمونه استان همدان تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین که با حضور استاندار همدان برگزار شد، از ۱۲ بهره‌بردار استان همدان به عنوان نمونه کشوری در حوزه کشاورزی تجلیل و قدردانی شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان در این آیین گفت: سی و پنجمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان نمونه ملی و استانی در حالی برگزار می‌شود، که از دید ما همه کشاورزانی که در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برمی‌دارند نمونه هستند.

منصور رضوانی جلال اظهار داشت: در این آیین، ۱۲ کشاورز نمونه ملی از استان همدان برگزیده شدند که سه تن از آن‌ها، رتبه نخست ملی و ۹ تن نیز رتبه دوم ملی را به ارمغان آوردند.

وی عنوان کرد: «بهروز قادری طاووسی» تولید کننده نمونه محصول سیب زمینی، «اسفندیار سعادت دامغانی» بهره بردار نمونه سامانه آبیاری بارانی (کلاسیک و ویل موو) و محمد «سعید خاکسار» به عنوان اتحادیه نمونه تعاونی تولید روستایی در استان معرفی شدند.

رضوانی جلال ادامه داد: در این آیین از «سهراب زارعی» تولید کننده نمونه محصول جو دیم ،«سجاد سلگی» تولیدکننده نمونه محصول چغندر، «حسین الوندی» باغدار نمونه گردو، «محمد سراقی» تولیدکننده نمونه گیاهان دارویی، «مجید نظری» گلخانه دار نمونه (پرورش دهنده نمونه گل و گیاه زینتی)، «سعید درویشی» پرورش دهنده نمونه زنبور عسل ،«میثم مولوی» پرواربند نمونه بره، «هدایت شجاعی» واحد صنایع لبنی نمونه (پلاره) و «حسین عابدی» مرتعدار نمونه کشور نیز قدردانی شد.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این آیین، ارج نهادن به زحمات و تلاش روستاییان، تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی، استفاده از ظرفیت برترین‌ها به عنوان الگوهای مناسب برای انتقال تجربیات و دانش فنی به دیگر کشاورزان است.

کشاورزان همدانی با تولید سالانه پنج میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی جایگاه ارزنده ای در کشور دارند.