کشورهای همسایه بازار خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی است به گزارش ایرنا ماندانا زنگنه شامگاه دوشنبه در نشست سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی اظهارداشت: در شرایط جنگ اقتصادی تولیدکنندگان همان نقشی را ایفا می‌کنند که در زمان جنگ تحمیلی، رزمندگان برعهده داشتند. وی افزود:با توجه به […]

کشورهای همسایه بازار خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی استd3f0801373d7f5d1f19b6d58902b675a0284ea5dd38327fd4a99cb0566dadbf32c8702370701892ad171ad9a62636657 - کشورهای همسایه بازار خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی است

به گزارش ایرنا ماندانا زنگنه شامگاه دوشنبه در نشست سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی اظهارداشت: در شرایط جنگ اقتصادی تولیدکنندگان همان نقشی را ایفا می‌کنند که در زمان جنگ تحمیلی، رزمندگان برعهده داشتند.

وی افزود:با توجه به ظرفیت‌های موجود استان دولت بیش از پیش زمینه‌های تسهیلگری برای تولیدکنندگان را بویژه در حوزه‌های شیلات، محصولات گرمسیری، دام و آبیاری نوین فراهم کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان همچنین در نشست امضای تفاهم‌نامه بهره‌برداری از ۱۵ دستگاه ون اهدایی بنیاد برکت به آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: باوجود همه تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در استان از جمله طرح‌های روستا مرکزی، افزایش مدارس شبانه‌روزی و افزایش مشارکت خیران هنوز استان در بسیاری از شاخص‌ها با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور است افزود: بهره‌مندی از این فرصت نیازمند برنامه‌ریزی بوده و با توجه به این موضوع که ۳۸ درصد جمعیت استان را افراد یک تا چهار سال تشکیل می‌دهند فضای آموزشی موجود پاسخگوی نیاز استان در آینده نخواهد بود.

زنگنه بیان کرد: نرخ پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی ۹۲ درصد بوده ولی این نسبت با رسیدن به دوره دوم متوسطه به ۵۴ درصد کاهش می‌یابد که این موضوع نشان‌دهنده مشکلات ادامه تحصیل در سیستان و بلوچستان است.

در پایان این نشست نیز ۱۵ دستگاه ون وانا طی توافق‌نامه‌ای از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) با هدف جذب کودکان بازمانده از تحصیل و جابجایی آنان برای ادامه تحصیل به آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اهدا شد.