امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۰:۲۳

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

خرید تضمینی گندم از یک میلیون تن گذشت/ ۲۱ هزار تن کلزا خریدیم

اعطای مشوق ۱۰۰۰ تومانی برای خرید گندم به کشاورزان صدقه پروری است

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تصمینی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تُن گندم به ارزش حدود ۴۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تا ۱۸ اردیبهشت ماه در کشور خبر داد.

به گزارش عصرکشاورزی به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مرتضی سعادتی کیا گفت: میزان خرید تضمینی گندم تا ۱۸ اردیبهشت ماه به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تُن رسید.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران ارزش گندم‌های خریداری شده را حدود ۴۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تاکنون بیش از ۵۳ هزار کشاورز گندم کار در ۸ استان کشور، محصول خود را در قالب حدود ۳۱۶ هزار محموله به مراکز خرید تحویل داده‌اند.

سعادتی کیا عنوان کرد: استان خوزستان با ۸۱۰ هزار تُن، پیشتاز خرید این محصول در کشور است. استان‌های ایلام ۱۰۳ هزار تُن، فارس ۵۷ هزار تُن و کرمان با ۵۷ هزار تُن در رتبه‌های بعدی قرار دارند و استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان نیز در حال انجام عملیات خرید هستند.

وی با بیان اینکه خرید گندم از ۱۱ فروردین در کشور آغاز شده و تا حدود آبان ماه به طول می‌انجامد، خاطرنشان کرد: خرید تضمینی دانه‌های روغنی نیز در کشور آغاز و تاکنون ۲۱ هزار تُن کلزا خریداری شده است.

بخوانید  پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان خسارت به زارعین گندم در اردبیل
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار