امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۰:۵۸

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مقام مسئول افزایش قیمت شکر را تایید کرد ؛ بازرگانی دولتی تکذیب

افزایش قیمت شکر تکذیب شد

در حالی که یک‌مقام مسئول عصر امروز افزایش ۷۲ درصدی قیمت شکر را تایید کرده، معاون شرکت بازرگانی دولتی هر گونه افزایش قیمت شکر را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، یک مقام مسئول عصر امروز در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار مهر، افزایش قیمت سکر مصرفی خانوار از هر کیلو ۸,۷۰۰ تومان به ۱۵ هزارتومان را تأیید کرد.

وی که‌خواست نامش در خبر ذکر نشود، گفت: قبلاً برای اینکه قیمت شکر افزایش نیابد، برای این کالا ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص می‌دادند که از اواخر سال ۹۸ تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به شکر متوقف شد؛ بر این اساس طی یک و سال و نیم گذشته، از محل ذخایری که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بود، شکر مصرف خانوار در سطح بازار عرضه می‌شد و همین مساله موجب شده بود که قیمت شکر در بسته بندی یک کیلوگرمی ۸ هزار و ۷۰۰ تومان ثابت بماند. (جزئیات بیشتر)

اما معاون شرکت بازرگانی دولتی ساعاتی بعد در گفتگو با صداوسیما با بیان اینکه هیچ گونه افزایش قیمتی برای شکر نداشتیم افزود: از سال گذشته شکر با ارز نیمایی وارد می‌شود بنابراین از شمول قیمت‌گذاری خارج شده و عرضه و تقاضای بازار، قیمت این محصول را تعیین می‌کند، ضمن اینکه در این باره هیچ گونه ابلاغی هم صورت نگرفته است.

بخوانید  مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر میرزا کوچک خان معرفی شد
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار