امروز: ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۲:۵۹

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

زراعت چوب در ۲۲ هزار هکتار از اراضی ملی و عرصه‌های طبیعی کشور

زراعت چوب در ۲۲ هزار هکتار از اراضی ملی و عرصه‌های طبیعی کشور

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: طی ۲ سال گذشته بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی زیر کشت زراعت چوب رفته و جهش بسیار خوبی در این زمینه داشته ایم.

به گزارش عصرکشاورزی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مسعود منصور در نشست هم‌اندیشی و پیگیری در خصوص بررسی و مشکلات مربوط به رفع تداخلات اراضی کشاورزی شهرستان مهاباد افزود: در همین راستا پیش‌بینی کشت نهال در صنعت زراعت چوب و همچنین ارائه تسهیلات به اشخاصی که در زمین‌های دیم کم بازده به کاشت نهال می‌پردازند نیز انجام شده است.

وی اظهار کرد: خرید تضمینی صنایع چوب از نهال‌کاران و فعالان زراعت چوب نیز از دیگر برنامه‌های تشویقی برای کاشت چوب و احیای دوباره آن در سطح کشور است.

منصور اضافه کرد: همچنین افرادی که در اراضی ملی با شرط تأمین آب اقدام به کشت نهال و زراعت آن کنند تسهیلات ویژه اختصاص پیدا می‌کند.

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور تاکید کرد: آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های مستعد است برای اینکه هم به صورت مستقیم کار زراعت چوب و هم در قالب بادشکن و تلفیق با کارهای دیگر مناسب برای صنوبر کاری است و یک صنعت سبز و سودده بوده بنابراین از این طرح در منطقه حمایت می‌کنیم.

وی در خصوص پارک جنگلی استاد هه‌ژار مهاباد نیز گفت: این پارک یکی از پر جاذبەترین پارک‌های جنگلی سراسر کشور در آینده خواهد شد و با اهدای منابع مالی طی سال‌های آتی به یک تفرجگاه کاملی برای مردم این شهر و سراسر کشور تبدیل خواهد شد.

بخوانید  اطفای ۲۶۰ فقره آتش سوزی در مناطق جنگلی زاگرس و جنوب کشور
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار