امروز: ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۲:۲۷

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۳۸۲ هزار هکتار از اراضی ملی و کشاورزی رفع تداخل شد

۳۸۲ هزار هکتار از اراضی ملی و کشاورزی رفع تداخل شد

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: در راستای اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، تاکنون بیش از ۳۸۲ هزار هکتار از اراضی ملی و غیر ملی رفع تداخل شده است.

به گزارش عصرکشاورزی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا اورنگی در نشست هم‌اندیشی و پیگیری در خصوص بررسی و مشکلات مربوط به رفع تداخلات اراضی کشاورزی شهرستان مهاباد که با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، نماینده مردم شهرستان مهاباد در مجلس و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در مهاباد برگزار شد، گفت: رفع تداخل از زمین‌های ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از اقداماتی است که با جدیت در حال پیگیری است و در نظر داریم مسئله تداخل و کاداستر را با مشارکت ادارات ثبت و اسناد، و سازمان جنگل‌ها و مراتع در یک دوره سه ساله به سرانجام برسانیم.

وی افزود: صیانت و حفاظت از حقوق دولت به ویژه اراضی ملی که میراث گذشتگان و سرمایه حاضرین و آیندگان است وظیفه‌ای ملی و همگانی است.

اورنگی ادامه داد: در راستای اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، تاکنون بیش از ۳۸۲ هزار هکتار از اراضی ملی و غیر ملی رفع تداخل شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع رفع تداخلات و صدور اسناد مالکیت با هدف رفع موانع تولید و سنددار کردن اراضی برای دریافت تسهیلات بانکی و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: هدف اصلی از این طرح رفع موانع تولید در بخش کشاورزی و سنددار کردن زمین‌ها و در عین حال حفظ و حراست از اراضی کشاورزی و ملی است.

بخوانید  مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور: ۹۴ درصد برنامه احداث گلخانه‌ها در سال گذشته تحقق یافت

اکبر کرامتی افزود: در فاصله کوتاه ریاست اینجانب تأکیدات زیادی بر انجام رفع تداخلات داشته‌ام و هر هفته جلساتی در این مورد برگزار می‌شود و با وجود کمبود نیروی انسانی امورات مربوط با جدیت پیگیری می‌شود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار