به گزارش عصرکشاورزی:

کرمانشاه – ایرنا- کلنگ ساخت کشتارگاه دام صنعتی روانسر در محدوده روستای «بنچله» این شهرستان روز یکشنبه در مراسمی با حضور نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه روانسر و جمعی از مدیران محلی و استانی به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل کشتارگاه صنعتی دام شهرستان روانسر در آیین کلنگ زنی این طرح  گفت: این کشتارگاه در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع و سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

«عزیز رضایی» افزود: این کشتارگاه در سه فاز ساخته می‌شود و با بهره‌برداری کامل از آن زمینه اشتغال ۸۰ نفر به طور مستقیم و ۲۵۰ نفر به طور غیر مستقیم فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: در فاز اول این کشتارگاه روزانه ۱۵۰ راس دام سبک و ۱۵ راس دام سنگین کشتار می‌شود و می تواند فرآورده های گوشتی شهرستان های همجوار را تامین کند.

فرماندار شهرستان روانسر نیز در این مراسم احداث این کشتارگاه را نیاز شهرستان دانست و گفت: ایجاد این کشتارگاه در ایجاد فرصت های شغلی جدید و ارتقا بهداشت فرآورده های دامی بسیار تاثیر گذار است.

«سعدی مصطفی زاده» افزود: برای راه اندازی این کشتارگاه تسهیل گری های لازم انجام شده و ادارت متولی تا بهره برداری کامل از این طرح باید همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه نیز در ادامه این مراسم گفت: نظارت شرعی و بهداشتی بر فرآورده های خام دامی و به ویژه در کشتارگاه ها از رسالت های دامپزشکی است.

«حسین حیدریان» افزود: با وجود بیماری های مشترک و خطرناک در حوزه دام، ایجاد و احداث کشتارگاه های صنعتی یکی از ضرورت ها و اولویت ها است.

بخوانید  تاخیر یک ماهه در بارگیری نهاده‌های دامی

وی با بیان اینکه از احداث کشتارگاه های صنعتی حمایت می کنیم اظهار داشت: با توجه به اینکه در سطح منطقه اوارمانات کشتارگاه صنعتی نداریم احداث این کشتارگاه موجب ارتقا سطح بهداشت منطقه و جلوگیری از اشاعه بیماری های مشترک و خطرناک بین  انسان و دام خواهد شد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: منطقه اورامانات زمینه ها و پتانسیل های خوبی برای توسعه صنعت و سرمایه گذاری دارد.

«آرش لهونی» افزود: از همه سرمایه گذاران در بخش های مختلف دعوت می کنیم که در این منطقه سرمایه گذاری کنند چرا که مجموعه دولت از سرمایه گذاران حمایت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: از سرمایه گذارانی که برای جوانان منطقه شغل ایجاد کنند حمایت های قانونی را خواهیم داشت.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.