به گزارش عصرکشاورزی:

تربت‌ حیدریه- ایرنا- نماینده مردم تربت‌ حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: با مشکل خام فروشی و عدم فرآوری محصول کشاورزی در تربت‌حیدریه و مه ولات به ویژه در محصولات پسته و زعفران مواجه هستیم چون بخش خصوصی به دلیل عدم حمایتهای لازم دولتی به سمت فراوری محصول نرفته است.

محسن زنگنه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ما معتقد به عدم دخالت مستقیم دولت در اقتصاد هستیم و بسیاری از مشکلات امروز اقتصاد کشور ناشی از دخالت مستقم دولت در اقتصاد است.

وی ادامه داد: شکل صحیح تقویت اقتصاد کشور این است که سرمایه گذاران بخش خصوصی وارد حوزه های فراوری و صنایع تبدیلی و وابسته شوند و دولت با سازوکارهای  مناسب از سرمایه گذار بخش خصوصی حمایت کند.

نماینده مردم تربت‌ حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: اعطای مجوزها، تسهیل در کسب و کارها و ارائه مشوق های بانکی ارزان قیمت به سرمایه گذاران، از جمله حمایت هایی است که دولت می تواند از بخش خصوصی داشته باشد.

زنگنه افزود: سرمایه گذار برای ایجاد یک کارخانه و یا یک کشتارگاه، نیازمند گرفتن چندین مجوز و استعلام است که این روند بیشتر شبیه به گذشتن از هفت خوان است.

وی اضافه کرد: دولت منتخب هم تلاش کند با کاهش بوروکراسی اداری و ارائه تسهیلات بانکی و پولی به سرمایه‌گذاران زمینه افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی منطقه مثل زعفران و پسته را فراهم کند.

نماینده مردم تربت‌ حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس امسال در قانون بودجه ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع تبصره ۱۴ برای حمایت از تولید اختصاص داد که هشت هزار میلیارد تومان آن در حوزه کشاورزی است و از طریق این  اعتبارت ارزان قیمت می توان شتاب چرخ تولید در حوزه صنایع کشاورزی را تسریع کرد.

بخوانید  دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس: وزارت جهاد کشاورزی اهتمام ویژه به توسعه آبیاری نوین داشته باشد

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد قرار دارد.