تاریخ انتشار : دوشنبه 2 خرداد 1401 - 12:44
کد خبر : 140398

معاون جهاد کشاورزی کرمانشاه: مرغ، گوشت قرمز، شیر و لبنیات در کرمانشاه بیش از نیاز مصرفی استان تولید می‌شود

معاون جهاد کشاورزی کرمانشاه:
        مرغ، گوشت قرمز، شیر و لبنیات در کرمانشاه بیش از نیاز مصرفی استان تولید می‌شود

به گزارش عصرکشاورزی: کرمانشاه – ایرنا – معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه از نظر تولید مرغ، گوشت قرمز، شیر، لبنیات و عسل بیش از نیاز مصرفی روزانه و سالانه استان تولیدات دارد و در تولیدات دامی به عنوان قطب کشور محسوب می‌شود. « نادر پرور» روز دوشنبه در گفت

به گزارش عصرکشاورزی:

کرمانشاه – ایرنا – معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه از نظر تولید مرغ، گوشت قرمز، شیر، لبنیات و عسل بیش از نیاز مصرفی روزانه و سالانه استان تولیدات دارد و در تولیدات دامی به عنوان قطب کشور محسوب می‌شود.

« نادر پرور» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، میزان تولید سالیانه گوشت مرغ در استان کرمانشاه را بیش از ۸۳ هزار تن اعلام کرد و افزود: این در حالی است که میزان مصرف گوشت مرغ در استان در روز، ۱۳۰ تن است و بخشی از تولید روزانه ذخیره و یا به سایر استان ها ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه بیش از  ۵۷۰ مرغداری گوشتی صنعتی دارد، گفت: ماهیانه بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های کرمانشاه صورت می گیرد و در حال حاضر با توجه به تغییر قیمت این کالای اساسی در بحث تولید گوشت مرغ هیچ مشکلی نداریم و مازاد نیز تولید می کنیم.

۴۰ هزار تن گوشت قرمز در استان کرمانشاه تولید می شود  

پرور در بخش دیگری از سخنان خود میزان تولید گوشت قرمز استان کرمانشاه را ۴۰ هزار تن در سال عنوان کرد و بیان داشت: این در حالی است که میزان مصرف سالانه گوشت قرمز استان ۲۳ هزار تن است، یعنی در کرمانشاه از نظر تولید گوشت قرمز مشکلی ندارم و حتی به دیگر استان ها می فرستیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه همچنین با توجه گرانی ها روزهای اخیر در کشور؛ حداکثر قیمت گوشت گوسفند میدان دام کرمانشاه (قیمت دام زنده) را کیلویی ۷۵ هزار تومان اعلام کرد و اظهار کرد: در حال حاضر در خصوص تامین گوشت قرمز با توجه به فصل گله ریزان دام عشایر استان نه تنها مشکلی ندارم بلکه با مازاد گوشت قرمز نیز مواجهه هستیم.

پرور همچنین گفت: استان کرمانشاه سه میلیون و ۳۰۰ هزار دام سبک و نزدیک به ۲۷۵ هزار دام سنگین دارد.

استان کرمانشاه از نظر تولید شیر و عسل مازاد تولید دارد  

این مقام مسئول سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه همچنین با اشاره به اینکه ۳۰ هزار راس گاو در گاوداری ها استان کرمانشاه موجود است، گفت: سالیانه نزدیک به ۴۰۰ هزار تن شیر از گاوداری های صنعتی و سنتی کرمانشاه تولید می شود که حدود ۱۰۹ تن آن در روز در استان مصرف می شود و مابقی آن به خارج از استان صادر می شود.

پرور همچنین استان کرمانشاه را در تولید عسل در کشور یک قطب دانست و توضیح داد: سالیانه از حدود چهار هزار کلنی و کدوی عسل زنبوداران کرمانشاهی حدود ۶ هزار تن عسل تولید می شود.

وی کرمانشاه را در تولید عسل در رده پنجم و ششم کشور اعلام کرد و ابراز امیداوری کرد: پدید ریزگردها بر کاهش تولید عسل استان تاثیر چندانی نگذارد.

 استان کرمانشاه ۵۷۶ مرغدری گوشتی، ۲۸ مرغداری تخم گذار، ۱۰ مزرعه مرغ مادر گوشتی، چهار مرغداری جوجه ریز دارد.

این استان با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است که سالانه بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات از آن برداشت می شود.

هم اکنون بیش از ۱۲۲ هزار بهره برداری در بخش کشاورزی استان کرمانشاه فعالیت دارند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.